Orkaan Florence nõrgenes, kuid on endiselt tohutu purustusjõuga

{{1536822480000 | amCalendar}}

Orkaan Florence nõrgenes kolmapäeval teise kategooria orkaaniks, teatas USA riiklik orkaanikeskus, lisades, et see on jätkuvalt võimeline tekitama riigi idarannikule tõsist kahju. Viimaste aastakümnete tugevaimaks tormiks peetud Florence peaks rannikule jõudma kohaliku aja järgi kõige varem neljapäeva õhtul.

"Florence on nüüd Saffir-Simpsoni orkaaniskaalal teise kategooria orkaan" maksimaalse tuultekiirusega 48,6 meetrit sekundis, teatas NHC kell 10 õhtul ehk Eesti aja järgi kell 5 hommikul.

Põhja- ja Lõuna-Carolina osariikide elanikud ummistasid kolmapäeva hommikul idarannikule läheneva neljanda kategooria orkaani Florence eest põgenedes maanteid.

Suur osa rannikul elavaid ameeriklasi täidab kohustusliku evakuatsiooni käsku kuulekalt, kuid on ka neid, kes on otsustanud tormi trotsides koju jääda, ehkki ilmaennustused lubavad paduvihmadest tingitud äkktulvi, mis võivad tuua tänavatele kuni meetrisügavuse vee.

Põhja-Carolina kuberner Roy Cooper hoiatas, et kojujäämine võib osutuda rängaks veaks.

Vabatahtliku või kohustusliku evakueerumise korralduse on saanud ligi 1,7 miljonit Põhja-Carolina, Lõuna-Carolina ja Virginia osariigi elanikku. Võimalik, et orkaani purustav mõju ulatub ka Georgiani.

President Donald Trump kutsus inimesi üles evakueerimiskäsku kuulda võtma.

"See (torm) on üks tugevamaid, mis meie riiki kunagi tabanud. Elanikud, kes selle hävitava tormi teele jäävad, peaksid alluma evakueerimiskorraldusele ja muudele erakorralise olukorraga seotud käskudele. Inimelude kaitsmine on absoluutselt kõige tähtsam. Ja seda me teemegi - kaitseme inimelusid. Jumal õnnistagu meid kõiki ja olge ettevaatlikud!" rääkis president ajakirjanikele.

Florence peaks rannikule jõudma kohaliku aja järgi neljapäeva õhtul või reede varahommikul. Kardetakse, et torm tekitab suuremat kahju ja laiemas piirkonnas kui seni arvatud. USA meedia teatel on Florence viimase 25 aasta tugevaim torm.

Väljaanne Axios toob välja, et Florence'it meenutavat tormi pole varem ajaloos olnud ning seega on see ka raskemini prognoositav. Halvima stsenaariumi rakendumise korral võib nii Põhja- kui ka Lõuna-Carolinat tabada "uskumatu purustusjõud".

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: