Troitski: Eestis valitseb segregatsioon nagu Lõuna-Aafrika Vabariigis ({{commentsTotal}})

Intervjuu A. Troitskiga
Intervjuu A. Troitskiga Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Neli aastat tagasi Eestisse elama asunud Venemaa tuntud muusikakriitik Artemi Troitski leiab, et eestlased on paremal juhul ükskõiksed oma kaasmaalaastest vähemuse - venelaste - eluolu suhtes.

Troitski rääkis usutluses ERR-i venekeelsele portaalile, et talle tundub, et Eestis valitseb segregatsioon nagu Lõuna-Aafrika Vabariigis, mitte nagu Belgias Valloonia ja Flandriaga.

"Eestlaste enamus ja venelaste vähemus on eraldatud, üksteisest ei huvitu. Parem juhul suhtutakse ükskõikselt, halvemal juhul tõrksalt. See on ebanormaalne olukord," nentis ta.

Troitski võttis seda olukorda enda sõnul alguses valuliselt, kuid on nüüd juba harjunud.

"Mina ja mu pere tunneme end suurepäraselt, meie elu on korraldatud. Mis puudutab teisi venelasi, siis peavad nad oma elu korraldamisega ise hakkama saama," ütles Troitski.

Troitski sõnul tuleks Eesti riigile kasuks võtta vastu inimesi Venemaalt. "Reeglina on tegemist professionaalidega, haritud inimestega, kes teavad palju ja võiksid Eestile suurt kasu tuua, kuid suhtumine on küllaltki ükskõikne," märkis ta.

Troitski sõnul on kummaline, et Eestis ei ole seni välja töötatud head metoodikat eesti keele õpetamiseks venelastele.

"Kõik kohad, kus minu naine ja lapsed eesti keelt õppisid, oli õpetamine korraldatud haltuura tasemel," nentis Troitski.

Samas teevad Troitski hinnangul kohalikud venelased, kes ei huvitu Eesti poliitikast ja kultuurist, oma olemise siin nagu kastreerituks.

"Aga venelasi ignoreerivatel eestlastel pole ka õigus. Võib erinevalt suhtuda Venemaa poliitikasse, nõukogude minevikku, Vladimir Putinisse, kuid ei saa eitada, et Venemaa oli ja jääb suure kultuuriga maaks," ütles Troitski.

"Ma armastan Eestit ja pean end Eesti patrioodiks, kuigi olen vene inimene. Ma elan kaasa Eesti spordile ja Eurovisioonile, kuid ka Venemaa on mulle väga tähtis. Mulle on oluline mitte kaotada sidet Venemaaga," ütles Troitski.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: