Ida-Virumaal ummistavad linnaelanikud maakonnaliine ({{commentsTotal}})

Tänu tasuta bussitranspordile on sõitjate arv Ida-Virumaa maakonnaliinidel suurenenud. Seda aga paljuski selle arvelt, et sõitjad eelistavad neid tasulistele linnaliinidele.

Ida-Virumaa ühistranspordikeskuse juhi Monika Helmeranna sõnul on Ida-Virumaa omapära see, et paljud maakonnaliinid läbivad ka linnu.

Kõige ülerahvastatumaks on saanud bussiliin nr 43, mis alustab Toila valda kuuluvast Kohtla-Nõmme alevikust, sõidab läbi Kohtla-Järve Järve linnaosast ja Jõhvist ning lõpp-peatus on Kohtla-Järve Ahtme linnaosas. Selliseid näiteid on teisigi. Kuna Kohtla-Järve linnaliinid on tasulised, siis ummistavad linlased maakonnaliine. Monika Helmeranna sõnul aitaks probleemi lahendada see, kui tasuta oleks ka linnaliinid.

Bussisõitjatel on tasuta bussisõidu kohta nii poolt- kui ka vastuväiteid. "Bussides on sõita ebamugavam, sest nüüd sõidavad bussiga ka asotsiaalid. Sellega kaasnevad vastavad lõhnad ja käitumine. Bussides on lärm ja inimesed ütlevad, et parem maksame raha, kui kuulame sõidu ajal seda sõud," ütles Vasknarva elanik Aleksandr.

"Väga hea on, et on tasuta. Maainimesed, kes varem ei saanud rahapuudusel linna sõita, istuvad nüüd bussi ja sõidavad. See on suurepärane," oli kohtlajärvelase Aleksandri seisukoht.

Võrreldes möödunud aasta sama ajaga on Ida-Virumaa rohkem kui kolmekümnel tasuta maakonnaliinil sõitjate arv suurenenud kokku rohkem kui 70 protsenti. Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: