Riigikogu ei toetanud Isamaa algatust muuta ühistranspordiseadust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Isamaa algatatud ühistranspordi seaduse muutmise eelnõu hääletati ühe enamhäälega riigikogus menetlusest välja.

Eelnõu väljahääletamise poolt olid Isamaa koalitsioonipartnerid Keskerakond ja sotsiaaldemokraadid, vastu Isamaa ja Reformierakond. EKRE ei hääletanud.

Isamaa algatatud eelnõu järgi pidanuks nii ühistranspordi piletitulu kui soodustuste tegemise üle otsustama ühistranspordikeskused.

Majandusministri asemel oleks valitsus hakanud määrama ühistranspordikeskuse dotatsiooni suurust ning maanteeameti ülesandeks jäänuks järelevalve.

Isamaa fraktsiooni liige Andres Metsoja selgitas, et kui ühistranspordikeskusi käivitati ja 1. juulil tasuta sõidu mudelit juurutati oli selgelt maanteeamet see, kes dikteeris ette, kuidas peab tegema.

Metsoja ütles, et eelnõu oli vaja selleks, et ühistranspordikeskustega ei saaks manipuleerida. Koalitsioonipartnerite toetust eelnõul polnud.

Keskerakonda kuuluv majanduskomisjoni liige Erki Savisaar selgitas riigikogu kõnetoolis, et praegu esitavad ühistranspordikeskused maanteeametile ühistransporditoetuse taotluse, raha on selleks lisatud maanteeameti eelarvele. "Nüüd tahetakse minna vabariigi valitsuse tasemele, et valitsus oma otsusega ütleks, millised liinid käivad, kus on peatused, kas bussipeatuse jaoks eraldada raha ja kui palju maksab bussipilet."

Eesti 15 maakonnast 11-s saab maakonnaliinidel tasuta sõita. Metsoja kinnitas, et eelnõu kelleltki tasuta sõiduvõimalust ära ei võtnuks.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: