Saarte lennuliini hanke võitja selgub veel tänavu ({{commentsTotal}})

Kuressaare lennujaam.
Kuressaare lennujaam. Autor/allikas: ERR

Kevadel lõppeb praeguse vedaja liinileping, nii et käimas on uus riigihange. Kuressaarde ja Kärdlasse lendama hakkava ettevõtte nimi selgub veel käesoleval aastal.

Liinihange toimub kahes etapis. Augusti algul lõppenud esimeses etapis esitas maanteeametile taotluse hankel osalemiseks koos kvalifikatsioonidokumentidega viis ettevõttet, ent kuna neist kaks esitas taotluse ühiselt, on võimalikke pakkumuse tegijaid kokku neli.

Praegu on käimas pakkumuste kokkupanemine, nende esitamise tähtajaks on 17. oktoober.  Seejärel algavad pakkujatega läbirääkimised ning pärast läbirääkimiste lõppu tehakse pakkumuse esitajatele ettepanekud lõplike pakkumiste esitamiseks.

"Hanke võitja selgub sel aastal," lubab maanteeameti ühistranspordi osakonna juhtivekspert Mika Männik.

Uus leping sõlmitakse viieks aastaks ehk  perioodiks 1. juuni 2019 kuni 31. mai 2024. Lepingu kestel võib algset lendude mahtu vajadusel kasvatada või kahandada kuni 20 protsenti.

Hankel osalev pakkuja peab teenust osutama Kärdla lennuliinil vähemalt 19 reisijakohaga lennukiga ja Kuressaare lennuliinil vähemalt 33 reisijakohaga lennukiga. Kumbki lennuk ei tohi pakkumuse esitamisel olla vanem kui 20 aastat.

Saaremaa ja Hiiumaa saavad järgmise nelja aasta jooksul lennuühenduse pidamiseks 22,7 miljonit eurot, mis tagab senisest parema ühenduse nii Kuressaare kui ka Kärdla liinidel. Kui seni oli saarte lennuühenduste jaoks aastas 2,6 miljonit eurot, siis järgmisel aastal on see summa 5,53 miljonit ja edaspidi kolmel aastal 5,73 miljonit eurot.

Liini vastu on huvi üles näidanud AS Airest, Nordica kaubamärki kasutav riiklik lennufirma AS Nordic Aviation Group, Nordica ja Poola LOT-i kaasosalusega Regional Jet OÜ, praegu liini teenindav Leedu ettevõte Transaviabaltika ning kaubalennufirma NyxAir OÜ.

Nordica on varasemalt väljendanud huvi liini teenindamise vastu, selleks on neil olemas ka sobiv lennukitüüp, turbopropellerlennuk ATR72.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: