Suursaarte lennuliinide hanketähtaeg lükkus novembrisse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Praegu Saaremaa lennuliine teenindava Transaviabaltika lennuk.
Praegu Saaremaa lennuliine teenindava Transaviabaltika lennuk. Autor/allikas: Transaviabaltika

Maanteeameti korraldatud riigihankele mandri ja suursaarte vaheliste lennuliinide teenindamiseks laekus tähtajaks viis taotlust, kuid pakkumuste esitamise tähtaeg lükkus 6. novembrile.

Teiste hulgas on taotluse hankel osalemiseks esitanud riiklik lennufirma Nordica koos tütarfirma Regional Jet OÜ-ga ning praegune vedaja, Leedu ettevõte Transaviabaltika, selgub hanketeatest.

Lisaks neile soovivad järgmise aasta juunist suursaarte lennuliine teenindada Eesti lennufirmad AS Airest ning kaubalennufirma NyxAir OÜ.

Veebruaris Kuressaare liini teenindamise vastu huvi tundnud Air Baltic hankele aga oma pakkumust teinud ei ole.

Nordica on varasemalt teatanud, et on saarte liinide opereerimisest kindlasti huvitatud ning ettevõttel on liinide teenindamiseks lennukipargis olemas ka ideaalne lennukitüüp turbopropellerlennuk ATR72.

Taotleja viimase kolme majandusaasta netokäive peab olema kokku olnud vähemalt viis miljonit eurot. Pakkuja peab teenust osutama Kärdla lennuliinil vähemalt 19 reisijakohaga lennukiga ning Kuressaare lennuliinil vähemalt 33 reisijakohaga lennukiga ning mõlema lennuki vanus ei tohi pakkumuse esitamisel ületada 20 aastat.

Hankelepingu periood on 1. juunist 2019 kuni 31. maini 2024.

Hankes hinnatakse pakkumuse maksumust ehk ühe edasi-tagasi reisi hinda mõlema lennuliini kohta käibemaksuta, põhilennukite CO2 emissiooni vahemaandumiseta lennule istme kohta ning põhilennukite vanust ja reisijakohtade arvu.

Vedaja peab teenust pakkuma oma pakutud lennukitega, samuti peab olema asenduslennukite kasutamise võimalus viivitamata, kuid hiljemalt 24 tunni jooksul põhilennuki rikke või muu põhjuse ilmnemisest arvates.

Vedaja peab korraldama sõidupiletite müüki, sealhulgas elektrooniliste vahendite kaudu ning võimaldama seda nii teenusepakkuja veebilehel kui ka rahvusvahelise piletimüügistüsteemi kaudu. Reisijad peavad saama kasutada pagasit vähemalt 23 kilogrammi ulatuses reisija kohta lisatasuta ning saama õigusaktide alusel kehtestatud sõidusoodustusi.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi leping praeguse vedaja, Leedu ettevõttega Transaviabaltika kestab kuni 31. maini 2019.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: