TÜ kliinikum ja PERH alustavad laiapõhjalist koostööd ({{contentCtrl.commentsTotal}})

TÜ kliinikumi töötaja.
TÜ kliinikumi töötaja. Autor/allikas: ERR

Tartu ülikool, Põhja-Eesti regionaalhaigla ja TÜ kliinikum allkirjastasid kolmepoolse koostöölepingu, mille eesmärgiks on ühiste kliiniliste teadusuuringute läbiviimine, rahvusvahelistes teaduskoostöö võrgustikes osalemine ja koostöö tulemusena uute ravi- ja diagnostikavõimaluste ning eriarstiabi teaduspõhine arendamine.

"Eesti teadusmaastiku väiksust arvestades on ühised jõupingutused meie meditsiiniteaduse arendamiseks väga vajalikud, sest nii saame ebavajalikku killustatust vältida, uuringute kvaliteeti tõsta ja efektiivsemalt olemasolevaid ressursse koordineerida," sõnas regionaalhaigla juhatuse liige Terje Peetso.

Peetso sõnul on senine koostöö ülikooli ja TÜ kliinikumiga olnud tulemuslik ja värskelt sõlmitud koostööleping annab teaduskoostööle kindlama raamistiku.

TÜ kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siigur märkis, et Eesti suuruses riigis on piirkondlike haiglate ja ülikooli vaheline laiapinnaline kolmepoolne koostöö äärmiselt oluline ja tervitatav.

"See on valdkond, kus koordineeritult ja läbimõeldult tegutsedes on suur arengupotentsiaal ning kasusaajateks on nii meie patsiendid kui Eesti arstiteadus laiemalt," lausus ta.

Koostööd hakkab koordineerima riikliku siirdemeditsiini ja kliiniliste teadusuuringute keskus.

Lepingus on pooled seadnud ühisteks eesmärkideks viia läbi teadusuuringuid kõigi meditsiinis kasutatavate toodete ja teenuste arendamiseks, teha vaatlusuuringuid epidemioloogiliste andmete parandamiseks, koolitada meditsiinipersonali ning tõsta kvalifikatsiooni, parandada terviseandmete kättesaadavust ja käideldavust ning osaleda aktiivselt ülemaailmsetes võrgustikes.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: