Yandex.Taxi tunneb huvi kogu Põhjamaade turu vastu

Foto: ERR

Venemaa taustaga taksoteenust vahendav firma Yandex.Taxi kavatseb veel selle aasta sees laiendada oma teenust Soome ning tunneb huvi kogu Põhjamaade turu vastu, ütles ettevõtte tegevjuht Daniil Šuleiko "Aktuaalsele kaamerale".

Viiekuuse Eestis tegutsemise tulemuste kohta kinnitas Šuleiko "Aktuaalsele kaamerale", et algus on olnud edukas.

"Tulemuste kohta võib öelda nii palju, et oleme Eestis juba teisel kohal sõitude arvult ja käibelt. Meist ees on veel ainult Taxify ja me võtame kindlalt hoogu üles," rääkis ta.

Šuleiko lükkas ümber konkurentide väited, et Yandex.Taxi teeb dumpingut.

"Dumpinguks ma seda ei nimetaks. Kui võrrelda hindu meil ja Taxifyl, siis need on sarnased. Samas on meil tõesti meie partneritele motivatsioonisüsteem. Me ei tööta juhtidega otse, töötame taksofirmadega ja tõesti me motiveerime neid,
et nad tooksid rohkem juhte meie süsteemi," selgitas ta.

Ta kinnitas, et Venemaa jõustruktuuridel pole ligipääsu Yandexi klientide andmebaasile.

"Muidugi mitte, sest me järgime seadusi. Yandex.Taxi on Hollandis registreeritud firma. Kui Venemaa eriteenistused tahaksid pääseda mingitele andmetele ligi, siis nad saaksid seda teha ainult läbi ametliku teabepäringu. Ma ei ole selles asjas
väga kompetentne, aga kindlasti mitte," rääkis ta.

Šuleiko sõnul vaatab Yandex.Taxi laienemise eesmärgiga mitut piirkonda.

"Kindlasti plaanime laieneda. Vaatame praegu paljusid piirkondi. Väga huvitav on meile Aafrika. Uurime seal mitmeid riike ja usun, et anname neist mõnes oma teenuse käiku. Lähemas tulevikus vaatame kogu Põhjamaade piirkonda ja loodame veel sel aastal laieneda Soome. Praegu meeskond valmistab seal seda ette," ütles Šuleiko.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: