Indoneesia maavärinas hukkunute arv tõusis üle 1550

Foto: Adek Berry/AFP Photo/Scanpix

Indoneesias Sulawesi saarel on maavärina ja tsunami ohvrite arv tõusnud 1558-ni, 2500 inimest on tõsiselt vigastatud, 70 000 on jäänud koduta. Umbes 1000 inimest on endiselt kadunud.

Tugevast maavärinast ja sellele järgnenud hiidlainest on möödas nädal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Suur osa surnutest maetakse ühishaudadesse, kuna neid ei suudeta tuvastada. Viimseks ümbriseks saab must, kollane või oranž kott, olenevalt sellest, milline humanitaarabifirma inimese hauda toimetab. Siiani on maetud ligi 650 inimest.

"Tunnen tõsist kutsumust teha humanitaarööd. See on ka minu kummardus neile, sest need tundmatud inimesed on mu hõimuvennad. Ehkki neist on saanud surnukehad, nad tuleb matta korralikult," ütles vabatahtlik Asep Juneadi.

On juhtunud ka imelugusid. Näiteks haaras tsunami kaasa aastavanuse lapse, 24 tundi hiljem leiti ta elusana mudast kahe surnukeha alt.

Prantsuse päästjad teatasid aga reedel, et ei leia enam elumärke Palu linnas asuva Mercure Hotelli rusudest. Veel neljapäeval näitas detekror, et keegi justkui hingaks.

"Eile oli meie usk suur. Täna ei ole meil mitte midagi. Me proovisime kõike. Üritasime aega võita, kasutades erinevaid masinaid, et kuulata ja kasutasime
meie skännerit. Me proovisime kõike ja mitte midagi," ütles Prantsusmaalt tulnud päästja Philippe Besson.

Ajutistes laagrites, kus kodu kaotanud inimesed elavad, on suurim probleem puhta joogivee puudumine ja ebapiisavad sanitaartingimused, mis võib endaga kaasa tuua haiguste puhangu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: