Kalle Muuli: poliitikas peab arvestama, et sulle lüüakse nuga selga

Endine riigikogu liige ja ajakirjanik, Isamaaliitu kuuluv Kalle Muuli tõdes, et poliitikas tegutsedes tuleb arvestada reetmisega ja karmi konkurentsiga.

"Sellist eluvaldkonda, kus on nii palju reetmist ja noaga selga löömist pole kohanud üheski teises elduvaldkonnas. Aga ega ma ei taha öelda, et poliitika ainult sellest koosnebki. Poliitikas on palju häid asju ja südamega tegijaid, aga minul oli üllatav vaadata, kui palju oli inimesi, kes rikkusid kokkuleppeid ja reetsid oma kaaslase. Eks neid motiive oli erinevaid. Motiiviks olid erinevad huvid. Inetute tegude taga ikka väikesed egoistlikud huvid," rääkis Muuli Eesti Televisiooni saates "Hommik Anuga."

Muuli rääkis, et väga paljudes erakondades pole sellist diktaatorlikku hoiakut nagu on EKRE-s, on erinevaid vaateid. "Siiri Sisaski juhtumi puhul pean rääkima, et kuidas inimene tajub seda erakonda, kuhu ta läheb. Loomeinimese jaoks peab kõige tähtsam olema loomevabadus, öelda välja mida ta mõtleb. Homoteema võib jätta üldse kõrvale, kui üks erakond ütleb, et paneb ühe teatri üldse kinni. Kuidas üks loomeinimene saab üldse astuda sellisesse erakonda. Siis öeldakse talle, et laulad seda laulu, mida meie ütleme. Pani hämmastama, et ta astub erakonda, mis on avaldanud soovi loomevabadust piirata," lausus Muuli.

"Sisaskile löödi mingil moel nuga selga, Sisask ju teatas neile kirjalikult oma seisukohad. Nuga lüüakse selga enne, kui oled erakonnast lahkunud," lisas Muuli.

Muuli meenutas, et ka talle tahtis keegi kätte maksta kuluhüvitiste looga, kui ta oli esimesed nädalad poliitikas.

Muuli arvas, et kõik valdkonnad läinud märksa meelelahutuslikumaks, ka poliitika.

Ta rõhutas, et kindlasti ei tasu valida poliitikuid, kes lubavad kõik uueks teha. "Peaks vaatama, neid, kel oma oma sõnum. Poliitika on väga konkurentsitihe ala ja kõik ei lähe nii nagu teile lubatakse," sõnas Muuli.

Muuli lubas jääda elu lõpuni poliitikale kaasa elama, kas ajakirjanduslikus vormis või muul moel.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: