Pangaliit alustab läbirääkimisi ühise rahaautomaatide võrgustiku loomiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pangaliit on alustanud Eestis tegutsevate kommertspangadega läbirääkimisi ühise sularahaautomaatide võrgu loomiseks.

Eesti Pangaliidu juhatuse esimees Erki Kilu märkis teisipäeval aastate 2018-2020 eesmärkidest ülevaadet tehes, et eesmärk on saavutada Eesti pankadele ühine pangaautomaatide võrgustik.

"Ka varem on üks kord väga põhjalikult sellest räägitud, aga sel korral ei jõutud konkreetse tegevuseni. Sel korral jõuame õnneks ühise kokkuleppeni, kuidas see tehniliselt teostada," märkis ta.

Kilu märkis, et alates novembrist peaks Eestis jõutama selleni, kus liitunud pankade vahel hakkavad toimuma välkmaksed, mis liiguvad pankade vahel 10 sekundiga, mitte pool päeva või terve päev nagu seni.

"Kuid sellest saame rääkida juba novembris," tõdes Kilu.

Liidu eesmärk on suurendada viipemaksete osakaalu ehk 2020. aastaks peaksid olema kõik makseterminalid Eestis viipemakse võimekusega, et 50 protsenti kaartidest oleks viipemakse võimekusega ja 25 protsenti tehingutest viipemaksetega tehtud.

Uute makselahendustena näeb liit mobiiliga viipemakseid või qr koodiga maksete tegemist. Samuti tahab liit smart id kõige tunnustatumaks autentimise lahendiksm, mis ei eelda sim-kaardi olemasolu ning on dünaamilisem.

Kilu sõnul on Eesti majanduse väljavaade hea, sest vahepealsest potentsiaalist alla jäänud perioodist on Eesti jõudnud tugeva majanduskjasvuni ning kasvamas on sisuliselt kõik majandussektorid.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: