Swedbank liitub välkmaksetega oktoobri lõpus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Swedbanki logo.
Swedbanki logo. Autor/allikas: SCANPIX

Eesti suurim kommertspank Swedbank plaanib välkmaksete süsteemiga liituda oktoobri lõpus.

Swedbanki kommunikatsioonijuht Kristel Peterson ütles ERR-ile, et pank liitub välkmaksete süsteemiga etapikaupa. Nii saavad selle nädala teisipäevast Swedbanki kliendid vastu võtta välkmakseid, mis on tehtud seda teenust pakkuvatest pankadest, näiteks SEB-st.

"Oktoobri lõpus loodame avada ka välkmaksete saatmise võimaluse Swedbankist. Välkmaksete hind on sama nagu tavalistel siseriiklikel euromaksetel. See tähendab, et sarnaselt kõigi muude SEPA euromaksetega on sissetulevad välkmaksed tasuta. Väljuvatele välkmaksetele lisatasu ei kehtestata, hind on sama nagu tavalistel siseriiklikel euromaksetel," märkis Peterson.

Petersoni sõnul saavad Swedbanki kliendid valdavas osas kasutada välkmakseid juba praegu, sest 85 protsenti kõigist maksetest tehakse pangasiseselt Swedbanki kontode vahel ja need toimuvad hetkega.

Eesti Pangaliidu juhatuse esimees Erki Kilu ütles teisipäeval, et alates novembrist peaks Eestis jõutama selleni, kus süsteemiga liitunud pankade vahel toimuvad välkmaksed 10 sekundiga, mitte poole päeva või terve päevaga nagu seni.

Üle-euroopalise välkmaksete süsteemiga on saanud kõik pangad ja makseteenuse pakkujad liituda alates 2017. aasta novembri lõpust. Eestis tegutsevatest suurematest pankadest on seda siiani teinud SEB.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: