Kohus andis põlevkivi müügihinna vaidluses õiguse konkurentsiametile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viru Keemia Grupp (VKG).
Viru Keemia Grupp (VKG).

Tallinna ringkonnakohus ei rahuldanud põlevkivi müügihinda puudutavas vaidluses Viru Keemia Grupi (VKG) kaebust ja jättis õiguse konkurentsiametile.

Konkurentsiamet leidis 2015. aasta 19. oktoobril lõpetatud järelevalvemenetluses, et Eesti Energia kontserni poolt VKG-le 2013-2015 pakutud põlevkivi müügihind oli konkurentsiseadusega kooskõlas.

Ka Tallinna halduskohus andis mullu 31. oktoobril õiguse konkurentsiametile ning ringkonnakohus jättis esmaspäeval selle otsuse muutmata.

Samas saab ringkonnakohtu otsuse vaidlustada kuu jooksul riigikohtus.

Põlevkivi kasutatakse põhiliselt elektrienergia ja põlevkiviõli tootmiseks. Eesti Energia ja VKG on kaks suurimat põlevkivi kasutajat Eestis.

Eesti Energia kontsernil on olnud õigus kaevandada ligikaudu 75 protsenti põlevkivist, mistõttu on ta ülekaalukalt suurim kaevandaja Eestis.

VKG-l on võimalik kaevandada põlevkivi väiksemas mahus ning teatud tingimustel võib tal sellest puudu jääda. Sellises olukorras on VKG ajalooliselt Eesti Energia kontsernilt põlevkivi juurde ostnud.

VKG leidis, et Eesti Energia kontserni pakutud põlevkivi hind oli teda diskrimineeriv.

Konkurentsiamet tuvastas, et pakutud hinnad olid põhjendatult seotud vaadeldud ajal rahvusvahelistel turgudel kehtinud kõrgete energiahindadega ning Eesti Energia tegevus põlevkivi müügil ei olnud konkurentsi kahjustav.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: