Eesti suursaadik Venemaal annab Putinile oma volikirja

Margus Laidre
Margus Laidre Autor/allikas: Ülo Josing

Eesti uus suursaadik Venemaal Margus Laidre annab neljapäeval Moskvas üle oma volikirja Vene presidendile Vladimir Putinile.

Putin võtab neljapäeval vastu volikirjad kokku 23 riigi suursaadikult, teatas uudisteagentuur Interfax.

Lisaks Eesti esindajale annavad oma volikirja üle Venezuela, Tansaania, Tai, Guatemala, Boliivia, Tšehhi, Lõuna-Sudaani, Bulgaaria, Taani, Sri Lanka, Malta, Ungari, Sloveenia, India, Norra, Usbekistani, Hispaania, Togo, Guayana, Palau, Lesotho ja San Marino suursaadik.

Volikrijade üleandmise tseremoonia toimub Kremli Suures palees Aleksandri saalis.

Augusti alguses, kui Laidre esitas Vene välisministeeriumile suursaadiku volikirja koopia, ütles asevälisminister Aleksandr Gruško, et Venemaa ootab Eestilt "koostööks kohase atmosfääri kujundamist". "Toimus seisukohtade vahetamine peamistes Vene-Eesti suhete küsimustes, sealhulgas probleemsetel teemadel ja ka aktuaalsetel rahvusvahelistel teemadel," edastas Vene saatkond . "Saadiku tähelepanu juhiti vajadusele kujundada kahepoolsele dialoogile ja praktilisele koostööle kohane atmosfäär," märkis saatkond.   

President Kersti Kaljulaid nimetas Margus Laidre Eesti uueks suursaadikuks Venemaal tänavu juunis.

Riigipea nimetas Laidre Eesti suursaadikuks Venemaal ning kutsus tagasi senise suursaadiku Arti Hilpuse.

Laidre alustas välisministeeriumis teenistust 1991. aastal Stockholmi Eesti informatsioonikontori juhatajana. Aastatel 1991-1996 oli ta suursaadik Rootsis, 1996-2000 suursaadik Saksamaal ning aastatel 1997-2000 Püha Tooli juures.   

2000. aastast töötas Laidre välisministeeriumi Ida-Euroopa, Aasia, Aafrika, Ladina-Ameerika, Austraalia ja Okeaaniaga tegeleva 3. poliitikaosakonna peadirektori ametikohal. Aastatel 2005–2010 oli Laidre Eesti suursaadik Ühendkuningriigis. Aastatel 2010–2014 oli ta presidendi välisnõunik. 2014. aasta mais nimetas president Toomas Hendrik Ilves Laidre Eesti suursaadikuks Soome, kus ta töötas kuni Venemaale määramiseni.   

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: