Välisministeerium tahab osta Riia saatkonnale uue hoone ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti saatkond Riias asub praegu selles majas Skola tänaval.
Eesti saatkond Riias asub praegu selles majas Skola tänaval. Autor/allikas: Välisministeerium

Välisministeerium soovib Eesti senise saatkonnahoone Läti pealinnas Riias maha müüa ning osta uue ja sobivama.

"Välisministeerium soovib leida Eesti Vabariigi suursaatkonnale Riias uued ruumid. Tänased pinnad on suures osas amortiseerunud ning ei ole põhitegevuseks kõige sobivamad. Seetõttu on alustatud uute ruumide otsinguid," ütles ministeeriumi pressiesindaja Inga Bowden ERR-ile.

Uue hoone leidmiseks on ministeerium korraldanud riigihanke.

"Otsingud on hetkel suunatud uue hoone soetamisele, kus saaks võimalikult vähese ressursiga välja ehitada ruumid vastavalt saatkonna vajadusele – hoone peaks võimaldama rajada saatkonna tegevuseks vajalikud esindus-, konsulaarvastuvõtu- ning bürooruumid. Hoone väljaehitamisel lähtutakse saatkondadele esitatud funktsionaalsusest ning turvalisusenõuetest," lisas Bowden.

Praegune saatkond asub Eesti riigile kuuluvas hoones Riia kesklinnas aadressil Skolas iela 13. Samas majas asus saatkond ka enne sõda, uuesti asuti sinna 1995. aastal.

Välisministeeriumi esindaja sõnul on praeguses, kuuekorruselises hoones pinda umbes 5600 ruutmeetrit. Uus hoone peaks olema "kompaktsem ja funktsionaalsem", ütles Bowden. Olemasolev hoone on kavas müüa ning uue saatkonna rajamist on plaanis rahastada sellest saadud rahaga.

Eesti saatkonnas töötab välisministeeriumi kodulehe andmeil üheksa inimest.

2007. aastal viis ministeerium läbi arhitektuurikonkurssi uue hoone ehitamiseks saatkonna kinnistule, kuid laekunud kavandid ei läinud töösse.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: