Surmatunnistust võltsinud Ukraina suli jäi vahele Prantsusmaal lossi ostes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ukraina tagaotsitava poolt ostetud Château de la Rochepot Côte-d'Ori departemangus.
Ukraina tagaotsitava poolt ostetud Château de la Rochepot Côte-d'Ori departemangus. Autor/allikas: John Picken/Wikimedia Commons

Europol sai kätte mehe, keda tema kodumaa Ukraina võimud otsisid taga seoses ulatusliku korruptsiooniga. Kuigi mehel oli omal ajal õnnestunud luua lausa enda surmatunnistus, oli ta tegelikult täies elujõus ning elas Prantsusmaal asuvas lossis keset suurt luksust.

Ukraina prokuratuur on praeguseks esitanud Prantsusmaale ka väljaandmistaotluse. Kodumaal süüdistatakse Odessast pärit 36-aastast Dmõtro Malinovskit maksupettuses ja rahapesus ning väidetavalt liigutas ta enda taskusse summasid, mis ulatusid vähemalt 12 miljoni euroni, vahendasid AFP, Kyiv Post, OCCRP jt.

Prantsusmaa politsei pidas võltsitud isikutunnistust kasutanud mehe kinni oktoobri alguses, kuid Europol avalikustas juhtumi alles käesoleval nädalal.

Võimude teatel elas Malinovski Dijoni lähedal endale kuuluvas ajaloolises lossis. Läbiotsimisel leiti tema juurest 4,6 miljonit eurot sularaha ning hulgaliselt väärisesemeid, sealhulgas kolm Salvador Dali teost ning unikaalne auto Rolls-Royce Phantom. Malinovskiga koos peeti kinni ka kolm väidetavat kaasosalist.

Kodumaal oli Malinovskil õnnestunud end võimude eest varjata just nimelt surmatunnistusi võltsides. Prantsusmaa võimud jõudsid tema jälile aga siis, kui pandi tähele eelpool mainitud lossi ostmist kolme miljoni euro eest ühe Luksemburgis registreeritud firma poolt.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: