Tartu Ülikooli raamatukogu remont sai valmis

Foto: Andres Tennus/Tartu Ülikool

Kaks ja pool aastat kestnud Tartu Ülikooli raamatukogu remont on lõpuks täielikult valmis saanud.

Kuigi osaliselt avati raamatukogu juba kevadel, saab nüüd taas raamatuid laenutada, individuaalkabiinides tööd teha ja vajadusel ka jõusaalis käia, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Esialgse lepingu järgi oleks pidanud raamatukogu kasutajatele avama juba 2016. aasta sügisel, kuid esimese ehitajaga lepingu ülesütlemise ja uue hanke korraldamise tõttu venisid tööd plaanitust tunduvalt pikemaks.

Nüüd on aga raamatukogu taas täielikult avatud.

"Lisaks sellele, et me oleme suur ja avatud ja valge ja roheline nagu öeldakse meie raamatukogu kohta, siis me oleme proovinud ka seda, et me natukene tahaks muuta kultuuri, meie lugejate kultuuri. Me oleme pannud rõhu iseteenindusele. Inimene saab tulla, meie majas ringi vaadata, loomulikult me aitame vajadusel," selgitas raamatukogu direktori kohusetäitja Liisi Lembinen.

Tudengid tundsid raamatukogus käimisest puudust.

"Ma igatsesin väga seda. Eriti just siis, kui ma kirjutasin bakatööd eelmisel kevadel, tundsin puudust," ütles Mirelle.

"Vahepeal ma käisin päris tihti kohvikutes raamatukogu asemel ehk rahakott läks päris palju õhemaks selle aja jooksul. Siin on hea õppida, sest see keskkond, mis siin kõrval on, on väga soosiv selleks," rääkis Margus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: