Nõmme ja Lasnamäe prügimajanduses kehtima hakanud vabaturg on toonud segaduse

Foto: ERR

Tallinnas Nõmme ja Lasnamäe prügimajanduses hakkas kehtima vabaturu olukord, sest riigikohtu otsusega tunnistati senised Tallinna Jäätmekeskusega sõlmitud lepingud kehtetuks.

Nõmme elanike hinnangul on aga Jäätmekeskus asunud elanikke survestama, et need suurema valiku asemel endise vedajaga uue lepingu sõlmiks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinna Jäätmekeskus saatis Nõmme elanikele teateid jäätmeveolepingu lõppemisest, kus on öeldud, et esmaspäevase riigikohtu otsusega tunnistati kehtetuks Tallinna Jäätmekeskuse ja jäätmevedaja vahel sõlmitud lepingud Nõmme ja Lasnamäe Pae-Ülemiste veopiirkondades.

Teenuse jätkumiseks on vajalik leida partner vabaturul tegutsevate vedajate seast. Samas öeldakse, et nende kaudu veoteenust osutanud Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus on nõus prügiveoga jätkama.

Jäätmevaldjate liidu juhatuse liikme Tiit Kruusalu on talle jäänud mulje, et kunstlikult tahetakse vabaturule üleminekut takistada. "Klassikaline JOKK, vabaturg. Et võite sõlmida uue lepingu, aga ainult meiega, sest teised ei ole veel täna valmis."

Kruusalu sõnul on riigikohtu otsuses sõna selgelt öeldud, et vabaturu olukord rakendub pärast otsus kahe kuu jooksul ja lepingute sõlmimisega ei peaks olema kiire. Tallinna Jäätmekeskuse hinnangul jõustus aga vabaturg päevapealt.

"Meie saatsime kõikidele enda senistele kilenidele, kelle kontakt meil on olemas, teavituse sellest olukorrast lihtsalt. Mõningane eelis on tõesti seni seda teenust osutanud ettevõttel, kuna tema sõitis seal nende piirkondes graafiku alusel ringi. Tal on need graafikud olemas, tema oskab klientidega natuke paremini ühendust võtta," ütles Mark.

Vabaturg saavutati kahes piirkonnas teise jäätmekäitleja Ragn-Sellsi kaebuse tõttu, kes saavutas riigikohtus lõplikult võidu. Kohtuotsus tunnistas tühiseks jäätmeveo hankelepingud Baltic Waste Managemendiga, mida on seostatud endise abilinnapea Arvo Sarapuuga.

Kuna vedaja äpardus veoteenuse osutamisel, anti jäätmevedu neis piirkondades allhanke korras edasi linnale kuuluvale Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskusele.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: