Nõmmel jätkab kuu lõpuni prügivedu senine vedaja

Prügikast Nõmme eramu juures.
Prügikast Nõmme eramu juures. Autor/allikas: ERR

Nõmme linnaosavanem Grete Šillis ütles, et uues vabaturu konkuretsi olukorras jätkab senine prügivedaja Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus AS prügivedu kuu lõpuni.

1. märtsil 2017 Nõmmel rakendunud korraldatud jäätmevedu on riigikohtu lahendi järgi kehtetu. Alates 5. novembrist kehtib vabaturu konkurents, mis tähendab, et selles piirkonnas võivad jäätmeid vedada ettevõtted, kel on olmejäätmete veoks luba ja registreering majandustegevuse registris.

"Kui pikalt vabaturu olukord kesta võib, on raske prognoosida. Riigikohtu otsuse järgi kohustub Tallinna keskkonnaamet uue hanketeate avaldama hiljemalt 5. detsembril 2018," ütles Šillis.

Ta rääkis, et alates esmaspäevast, kui sai teatavaks riigikohtu lahend, on Nõmme elanikud linnaosavalitsusse teinud üle 70 päringu. "Uudis tekitas üksjagu segadust, kuid suurt paanikat pole seni olnud," rääkis Šillis.

Šillis selgitas, et enne kohtuotsuse jõustumist vedas Nõmmel jäätmeid Tallinna Jäätmekeskuse kaudu Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus AS ja ettevõte on kinnitanud, et konteinereid tühjendatakse senise graafiku alusel kuu lõpuni.

Šillis rääkis, et selle nädala jooksul on Tallinna Jäätmekeskus e-posti või telefoni teel võtnud seniste klientidega ühendust, selgitatud tekkinud olukorda ning andnud teada, et inimestel on õigus otsustada, kas jätkatakse senise teenusepakkujaga või valitakse uus. Ta lisas, et kui kliendid soovivad praeguse vedajaga jätkata, peavad nad lepingud siiski lähiajal ümber vormistama.

Kokku on viis ettevõtet, kes vastavad Nõmmel olmejäätmete veoks vajalikele nõuetele: Ragn-Sells AS, Eesti Keskkonnateenused AS, Ekovir OÜ, Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus AS, Radix Hoolduse OÜ. Teame, et ka Ragn-Sells AS on uuendanud juba Nõmme piirkonna hinnakirju ning on valmis Nõmmel vabaturu olukorras teenust osutama.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: