Galerii ja video: liiklus Gonsiori tänaval läks lahti rikkumiste saatel

{{1542282720000 | amCalendar}}

Neljapäeva südapäeval lasti Tallinnas sõidukid remonditud Gonsiori tänavale ning muutsuunaraja tõttu peaks sõiduautode liiklus reede varahommikuni toimuma ainult Lasnamäe suunas. Puuduliku märgistuse tõttu ristmikel sõidavad aga autod sinna, kuhu soovivad ning korda looma saabus kella 13.45 paiku ka politsei. Rahulolematust avaldasid ka jalgratturid.

Autosõitudeks on Gonsiori tänaval ette nähtud keskmine topeltjoontega sõidurada, mida mööda saab hommikuti sõita Lasnamäelt kesklinna ja alates keskpäevast kesklinnast Lasnamäele. Tänava rekonstrueerimistööde käigus poolitati ka kõnniteed ning kõrvuti peavad seal hakkama saama jalakäijad ja jalgratturid.

Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa sõnul on kavas jälgida liiklusvoogusid ja vastavalt sellele vajadusel lisada ka täiendavaid liikluskorraldusvahendeid.

Vikerraadio toimetaja Meelis Sülla kiirendusega video Gonsiori tänavast mõni aeg pärast avamistseremooniat.

Eesti Linnaratturite Liidu üks asutajatest Tõnis Savi nentis neljapäeval pärast Gonsiori tänava avamist, et seal ei ole ratturitega päris lõpuni arvestatud.

"Gonsiori puhul on rattateedega arvestatud, kuid mitte kõik ei ole päris nii nagu vaja," ütles Savi ERR-ile.

Tema sõnul peaksid inimesed, sealhulgas jalgratturid saama 21. sajandil liikuda, kus on neil vaja liikuda ja sellega tuleb linnaruumi kujundamisel arvestada.

Rüütelmaa ütles ERR-ile, et Gonsiori tänaval on viidud jalgrattaliiklus kõnniteele, mis on jagatud pooleks jalakäijate ja ratturite vahel.

"Ratturitega arvestades on uus kõnnitee oluliselt laiem kui varem," märkis ta.

Gonsiori tänava projekti kogumaksumuseks koos Kunderi ja Türnpu tänava, Pargi ja Reisi parkla ning Laagna tee rekonstrueerimisega on 9,26 miljonit eurot koos omanikujärelevalvega. Tööd algasid tänavu kevadel.

Toimetaja: Marek Kuul, Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: