Neljapäeval laseb Tallinn autod esimesele muutsuunaliiklusega tänavale - millega arvestada?

Tallinna Gonsiori tänava rekonstrueerimistööd on lõpusirgel ning Eesti esimene muutsuunaliiklusega tänav avaneb neljapäeva keskpäevast liiklejatele.

Liiklejail on tähtis meelde jätta kaks ajavahemikku. Hommikul kella 6-st kuni 11.50-ni saab mööda Gonsiorit sõita vaid kesklinna suunas ning keskpäevast kuni järgmise varahommikuni ainult Lasnamäe suunas.

Autodele on kolme sõidurajaga tänaval eraldatud keskmine rada, äärmistel radadel sõidab ühistransport ja elektriautod.

Ristuvatelt tänavatelt Gonsiorile keerates tuleb veenduda, mis suunas parasjagu liiklus käib, jälgides vastavaid tabloosid. Seejuures tuleb pööre esmalt sooritada ühissõidukirajale ja alles seejärel võtta koht sisse keskmisel rajal.

Kui muutsuunaliiklusega sõiduraja kohal süttib punane rist või muutsuunaliiklusega foor ei tööta, siis muutsuunaliiklusega sõidurada kasutada ei tohi ning tuleb viivitamatult reastuda ümber parempoolsele ühissõidukirajale ja pöörata esimesest ristmikust paremale. Vasakpöörded Gonsiori tänavalt pole lubatud.

Tallinna liikluskorralduse juht Talvo Rüütelmaa ütles ERR-ile, et kui liigelda rahulikult ja jälgida märke, siis ei tohiks suurt segadust tekkida.

Kavandatud on, et tee avamise ajaks tulevad kohale ka reguleerijad ja politsei, kes hoiavad liiklusel silma peal kuniks liiklejad sellega harjuvad.

Praegu käivad veel viimased tööd liiklusmärkidega, valgusfooridega ning vaegnägijatele paigaldatakse veel spetsiaalsed kivid ülekäiguradade juurde.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: