EELK arengukava rõhutab vajadust ka privaatsfääri kuuluva üle dialoogi pidada

Autor/allikas: eelk.ee

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) arengukavas aastateks 2019-2028 tuuakse muu hulgas välja, et maailmavaateliselt mitmepalgelises ühiskonnas on katsed pidada erinevaid elusuuniseid üksnes privaatsfääri kuuluvaks osutunud lühinägelikuks ning oma usuliste ja maailmavaateliste veendumuste üle tuleb dialoogi pidada.

Arengukava kohaselt peaks kirik lisaks traditsioonide hoidmisele olema ühiskonnas nähtav, avatud uutele inimestele, ideedele ja spirituaalsele mitmekesisusele.

"Kirik - see on elav side evangeeliumi, meie ajaloo ja tänapäeva vahel. Nõnda oleme osalised eesti keele ja kultuuri jätkumises ja kujundamises. Peame vajalikuks osaleda ühiskondlikes aruteludes Eesti rahva tuleviku ja meie ühiskonna pikaajaliste sihtide ja väärtuste üle," seisab arengukavas.

Lisaks tuuakse seal välja, et ühiskond on maailmavaateliselt ja religioosselt mitmepalgeline ning katsed eirata erinevate eluorientiiride tähendust ja mõju ühiskonnaelule või pidada neid üksnes privaatsfääri kuuluvaks on osutunud lühinägelikeks.

"Vajalik on usuliste ja maailmavaateliste veendumuste avalik tunnistamine ning nende üle ja nende vahel toimuv diskussioon. Vaba rahvakirikuna on meie ülesanne tunnistada ja mõtestada kristlikku usku avalikus dialoogis," sedastab arengukava.

Arengukava rõhutab ka kiriku sotsiaalset vastutust ning vajadust iseäranis märgata, lohutada ja toetada neid, kes on väetid, haiged, hädasolijad ja tõrjutud.

EELK misjonitöö eesmärk aastaks 2028 on kasvatada usus kindlaid kristlasi, luua kontakt kõrvalejäänud koguduseliikmetega, teha kuulutustööd väljaspool kirikut, rajada uusi kogudusi ning lähedada välismisjonile EELK misjonär.

Lisaks loetletakse eesmärkidena ka näiteks nüüdisaegset laste- ja noorsootööd, abivajajate aitamist koostöös avaliku ja mittetulundussektoriga, aga ka keskkonnateadliku ja -säästliku eluviisi propageerimist.

EELK majandus- ja eelarvepoliitika osas seab arengukava eesmärgi kiriku vara kasvatada ja põhjendatult kasutada. Konsistoorium peab tõhusalt kinnisvara arendama ja haldama, nii et arendusprojektide hea tootlikkus tagaks piisava hulga raha kiriku keskasutuste ja -kassa tegevuseks.

Kommunikatsiooni valdkonnas toob dokument välja, et EELK-l peaks 2028. aastaks olema ühtne meediaplatvorm, mis kiriku sõnumeid vahendab, kõigide koguduste andmebaasid peaks olema korrastatud ning kirik kasutama tänapäevaseid kommunikatsioonivahendeid.

Arengukava olemasolu nõuab kirikuseadus ning esmaspäevasel kirikukogul võeti see vastu 43 poolt- ja ühegi vastuhääleta, üks liige jäi erapooletuks. 

Lisaks koostab konsistoorium EELK-le tegevuskava aastateks 2019-2021 ning see esitatakse kirikukogule tõenäoliselt kevadel.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: