Prokurör taotles turvamehi tulistanud eakale mehele pikka vangistust ({{commentsTotal}})

Aleksandr Jakimenko
Aleksandr Jakimenko Autor/allikas: PM/SCANPIX

Prokurör taotles teisipäeval Harju maakohtus kahe turvamehe tulistamises ja nende raskelt haavamises süüdistatavale eakale mehele pikka vanglakaristust.

Põhja ringkonnaprokuröri Katrin Pärtlase hinnangul on Aleksandr Jakimenko (75) süü tõendatud ning teda tuleb karistada 16-aastase vangistusega, kaitsja Vladimir Sadekov prokuröriga ei nõustunud.

"Menetlusega on tuvastatud, et kogu sündmus kestis alla minuti. Süüdistatav kasutas tulirelva, mille tagajärjel said turvamehed raskeid tervisekahjustusi. Ainult tänu arstidele on need inimesed täna elus, kuigi nende elukvaliteet on ilmselgelt langenud ning kõik see, mis turvameestega on tol päeval juhtunud, on tekitanud ka suuri kannatusi nende lähedastele," märkis prokurör.

Prokuröri hinnangul on ka kannatanute tsiviilhagid õigustatud ning need tuleb Jakimenkolt välja mõista.

Kaitsja Sadekov palus võtta kohtul arvesse süüdistatava vanust ja piirduda tema karistamisel juba vanglas oldud ajaga ning ülejäänud karistus määrata tingimisi katseajaga.

Kohus langetab otsuse 7. detsembril kell 13.

Mais alanud protsessil ei tunnistanud mõrvakatses ning tulirelva ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises süüdistatav Jakimenko end kuritegudes süüdi.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tulistas Jakimenko mullu 2. juulil Tallinnas Liinivahe tänaval asuval kinnisel territooriumil kaht turvatöötajat, kes said raskelt haavata.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo isikuvastaste kuritegude talitus tegi kindlaks, et kuriteos on alust kahtlustada Jakimenkot, kes tabati mullu 7. juulil Lätis.

Uurimine tuvastas, et mees läks Liinivahe tänaval asuvale kinnistule, et metalli varastada. Kuna objekt oli valve all, siis saabusid sinna turvatöötajad, keda Jakimenko tulistas püstolist Makarov.

Turvatöötjad said raskelt viga ning Jakimenko haavas tulistamisel ka end kätte.

Läbiotsimistel leidsid politseinikud Jakimenko peidikutest erinevaid tulirelvade osi ja ligi 7700 padrunit.

"Kõik viitas sellele, et mees tegeles relvade ümberehitamisega. Samas on teada, et süüdistataval puudub relvaluba," ütles ringkonnaprokurör Katrin Pärtlas.

Varem kriminaalkorras karistamata Jakimenko viibib kohtu loal vahi all.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: