Kohus mõistis turvamehi tulistanud mehe pikaks ajaks vangi ({{commentsTotal}})

{{1544160360000 | amCalendar}}
Aleksandr Jakimenko
Aleksandr Jakimenko Autor/allikas: PM/SCANPIX

Harju maakohus mõistis reedel kahe turvamehe tulistamises ja nende raskelt haavamises süüdistatavale eakale mehele pika vanglakaristuse.

Kohus mõistis Aleksandr Jakimenkole (75) 15-aastase vangistuse ehk aasta võrra lühema vangistuse, kui nõudis talle kohtuvaidluses prokurör.

Samuti mõistis kohus Jakimenkolt välja kannatanute tsiviilhagid 30 000 eurot ja 50 000 eurot ja menetluskulusid üle 11 000 euro.

Põhja ringkonnaprokuröri Katrin Pärtlase hinnangul tulnuks Jakimenkole mõista 16-aastane vangistus.

Kaitsja Vladimir Sadekov leidis kohtuvaidluses, et karistuse mõistmiel tuleks arvestada süüdistatava kõrget vanust ja piirduda tema karistamisel juba vanglas oldud ajaga ning ülejäänud karistus määrata tingimisi katseajaga.

Mais alanud protsessil ei tunnistanud mõrvakatses ning tulirelva ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises süüdistatav Jakimenko end kuritegudes süüdi.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tulistas Jakimenko mullu 2. juulil Tallinnas Liinivahe tänaval asuval kinnisel territooriumil kaht turvatöötajat, kes said raskelt haavata.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo isikuvastaste kuritegude talitus tegi kindlaks, et kuriteos on alust kahtlustada Jakimenkot, kes tabati mullu 7. juulil Lätis.

Uurimine tuvastas, et mees läks Liinivahe tänaval asuvale kinnistule, et metalli varastada. Kuna objekt oli valve all, siis saabusid sinna turvatöötajad, keda Jakimenko tulistas püstolist Makarov.

Turvatöötjad said raskelt viga ning Jakimenko haavas tulistamisel ka end kätte.

Läbiotsimistel leidsid politseinikud Jakimenko peidikutest erinevaid tulirelvade osi ja ligi 7700 padrunit.

"Kõik viitas sellele, et mees tegeles relvade ümberehitamisega. Samas on teada, et süüdistataval puudub relvaluba," ütles ringkonnaprokurör Katrin Pärtlas.

Varem kriminaalkorras karistamata Jakimenko viibib kohtu loal vahi all.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: