Mõttekoda: Eestis on hea elu ({{commentsTotal}})

Eestis on hea elu
Eestis on hea elu Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Briti mõttekoja Legatum iga-aastase heaolu pingerea (Legatum Prosperity Index) kohaselt on Eesti maailma 149 riigi hulgast jätkuvalt 26. kohal. Ida-Euroopa riikide võrdluses tõusis Eesti ühe koha võrra teiseks.

Legatumi hinnangul on Eestis väga hea hariduse juurdepääsetavus ja hariduse kvaliteet, surve looduskeskkonnale on madal ja samuti on ka looduskeskkonna tase väga hea. Probleemidena toob mõttekoda välja sotsiaalse sallivuse, ettevõtluskeskkonna, isiklike ja sotsiaalsete suhete taseme ja kodanikuühiskonnas osalemise.

Eesti heaolu on Legatumi hinnangul viimastel aastatel pidevalt kasvanud. Samuti on Eesti heaolu püsivalt kõrgem kui maailmas kui ka Ida-Euroopas keskmiselt.

Legatumi hinnangul on maailma heaolu kasvamas, aga mitte võrdselt. Mõttekoja hinnangul on kõrgeima heaoluga riik maailmas Norra, millele järgnevad Uus-Meremaa, Soome, Šveits, Taani ja Rootsi. Parimad riigid asuvad geograafliiselt Euroopas ja kehvemad Aafrikas.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: