Sakus algab peagi uue luteri kiriku ehitus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Lähiajal algab Sakus kiriku ehitamine. Uues luteri kirikus on kohti kahe saali peale kokku kuni 200 inimesele ning selle ehitamine läheb maksma üle miljoni euro.

Praegu on Saku Toomase koguduse kasutada palvemaja ruumid. Saku alevis ja vallas on elanikke umbes 10 000 ja rahvast kolib sinna kanti järjest juurde, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Saku Toomase kogudus asutati 2013. aastal. Noor kogudus on arvuliselt järjest kasvamas.

"Meil on hetkel umbes 110 liiget. Peale ristimis- ja leeriõnnistamise päeva kahe nädala pärast on 150 umbes. Me oleme päris aktiivne kogudus," rääkis EELK Saku Toomase koguduse pastor Magne Molster.

Suuremate pühade ajal läheb palvemaja ruumides üsna kitsaks ja suuremate pühade ajal tuleb mõnel kirikulisel palvemaja köögis kaasa elada, sest saali nad lihtsalt ei mahu. Ka ratastooligagi ei mahu vana maja ustest kuigi lihtsalt sisse.

Uue kiriku ehituseks on juba eraldatud krunt ja välja antud ka ehitusluba ning ehitustööd peaksid algama juba uue aasta alguses.

"See kirik on ühelt poolt klassikaline, et on kõrge ja on torn ja samas on praktiline ja modernne ja seda ehitatakse ka keldriruumidega," kirjeldas Molster.

"Kirik tuleb suur, avar, suure saaliga ja kaasaegsetest lahendustest ta tuleb maaküttega. Oleme plaaninud ka kiriku katusel kasutada päikesepaneele," lisas SA Saku Kiriku Ehituse projektijuht Ardon Kaerma.

Sakraalhoone maksumus pole Kaerma sõnul hetkel veel teada, kuna ehitushinnad on tõusnud, kuid maksma läheb see enam kui miljon eurot. Kirik peaks valmima kahe kuni kolme aastaga.

Raha Saku kiriku ehitusteks kogutakse annetustest. Kiriku ehitamist on toetanud konsistoorium ja kohalikud inimesed. Annetajaid on ka Soomest, Norrast ja Saksamaalt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: