Liisinguautoga Venemaale sõites võib jätkuvalt probleeme tekkida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Jaanilinna piiripunktis on endiselt probleeme Eesti liiisinguautode Venemaale pääsemisega. Eesti maksu- ja tolliameti andmeil peitub viga sõidukite Venemaalt lahkumise tähtaja ületamises.

Alates septembrist kehtib Venemaal liiklusvahendite ajutise sisseveo piirang, millega nõutakse liisitud sõiduautodega piiriületajatelt tuhandetesse eurodesse ulatuvat tagatisraha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tagatisraha ei pea maksma, kui liisingufirmal pole Venemaa ees kohustusi ning kui samale liisingufirmale kuulunud sõiduk on Venemaalt õigeaegselt lahkunud.

Vastasel juhul võib Venemaa tolliteenistus riiki sisenemist piirata.

Eesti tolliametnikud soovitavad hoolsalt järgida deklaratsioonis märgitud Venemaalt lahkumise tähtaega.

"Liisinguautodega piiriületus on aeg-ajalt võimatu, kuna Vene pool ei luba neid riiki sisse. Eeskätt on selle põhjuseks see, et eelnevalt sama liisingufirma sõiduk on ajutise sissesõidu deklareerinud, aga õigel ajal pole sõiduk Venemaa Föderatsioonist lahkunud. Selle tõttu ei lasta järgnevaid samast firmast liisitud sõidukeid sisse, et neid ei müüdaks, et kõik maksud oleks makstud. Ja kui ta on deklareeritud, kui ajutiselt sisseveetav transpordivahend, siis ta peab ka Vene Föderatsioonist lahkuma deklareeritud ajal," selgitas MTA piirikontrolli valdkonna juht Ants Kutti.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: