Liisitud autodelt nõutav tagatisraha Vene piiril küündib 15 000 euroni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Sergei Stepanov/ERR

Eesti-Vene piiri ületades tuleb liisinguatutode puhul tagatisraha maksta eelkõige eraisikutel ning summad jäävad vahemikku 9000 - 15 000 eurot.

Maksu- ja tolliameti esindaja ütles ERR-ile, et väga palju uut infot Vene kolleegidelt pole saada õnnestunud, aga Venemaa seadusemuudatus puudutabki ennekõike eraisiku kasutuses olevaid sõidukeid. 

Seejuures vaatavad Vene piirivalvurid seadusemuudatuse tõlgenduses lisaks piiriületajale ka tehnilises passis olevat sõiduki omanikku.

Tagatisraha suurus sõltub mootorsõidukist (nt kubatuur, vanus) ja määratakse vastavalt sõidukile Venemaa tollimaksude ulatuses.

"See on jäänud siiani Vene poolelt tagasi saadetud autodel vahemikku 9000 – 15 000 eurot. Kui suur on iga eraldi mootorsõiduki tagatissumma, oskab vastata Vene toll," märkis MTA.

Tolliregulatsioonid, mis puudutavad välisriigi numbrimärgiga sõidukite sisenemist riiki, jõustusid alates teisipäevast.

Väidetavalt saadeti juba esimese ööpäevaga Vene poolelt tagasi kümneid Eesti autosid.

Maksuameti (MTA) piirikontrolli valdkonna juht Ants Kutti ütles kolmapäeval, et Vene toll neid muudatustest ette ei teavitanud.

Välisministeeriumist öeldi ERR-ile, et uued tolliregulatsioonid kehtivad ministeeriumile teadaolevalt ka Lätile, samuti on olukorda täpsustamas Soome kolleegid.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: