Jõuluvana ja näärivana käisid Narvas kinke jagamas

Foto: ERR

Narvas kohtusid Eestit ja Venemaad ühendaval sillal näärivana ja jõuluvana, kes käivad igal aastavahetusel piirilinna elanike uusaastasoove täitmas ja lastele kinke jagamas.

Eesti-Vene piiril võib esineda pikki järjekordi, võib tekkida probleeme liisinguautode ja aktsiisikaupade liikumisega, kuid kord aastas, detsembris saavad Venemaa näärivana ja Eesti jõuluvana Narva silla järjekorrata ületada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Piiriületus kulgeb alati kergelt. Ikka hästi, mingeid probleeme pole. Siin oodatakse mind alati rõõmuga, seepärast lastakse rahulikult läbi," kinnitas näärivana.

Eesti-poolse piiripunkti ees oodati vanakesi pikisilmi.

"Näärivana on muinasjutt. See on nii tore ja hingele hea. Näärivana ja talv on lahe," ütles Narva koolipoiss Jegor.

Narva keskväljakul seisva kuuse juures tekitasid jõulu- ja näärivana elava tunglemise. Laste asemel ootasid neid linnaisad, kes lugesid salme, lunisid komme ja palusid soovide täitumist.

"Me ootame, et inimestel kõik soovid täituksid, kuid et nad ei loodaks ainult näärivanale ja jõuluvanale, vaid teeksid ise ka midagi," ütles jõuluvana.

Kuuse juurest algas jõulu- ja näärivana töine rännak mööda Narva lasteaedu, sest salmid vajasid kuulamist, tantsud tantsimist ja kingid kinkimist.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: