Brüsselis koguvad populaarsust elektritõukerattad

Sel aastal on mitme Euroopa linna tänavaile ilmunud elektrilised renditõukerattad, mis on lühikeste vahemaade läbimiseks kiired, mugavad ja keskkonnasõbralikud, kuid probleemiks on sageli turvalisus.

Viimase poole aasta jooksul on Brüsseli tänavad elektritõukeratastega üle puistanud kohalik Troty ja USA firmad Bird ja Lime. Lund siin enamasti ei ole ja tõukerattaga saab sõita kasvõi aastavahetusel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma olen praegu Brüsseli kesklinnas ja püüan tõukeratta abil minna Euroopa Komisjoni juurde, kuhu mul ikka vahel on vaja minna. Tõukeratta võib jätta kuhu iganes, lahti käib see äpiga," ütles Epp Ehand.

"Maksimaalseks kiiruseks saan mina ligi 23 kilomeetrit tunnis. Mõnus on tuisata läbi linna, erinevalt jalgrattast ei pea väntama ehk kohale jõudes ei pea ka duši alla minema. Reeglite järgi peaks mul kiiver peas olema, et mul seda aga hetkel kuskilt võtta ei ole, siis püüan liikuda väikse liiklusega tänavaid mööda," nentis ta.

Ehandi sõnul võib ohuks kujuneda ka väike kivi või auk teel. "Kui üritan pöördel käega suunda näidata, kipub tasakaal kaduma. Väikse, vaikse ja kiire liikujana suudan oma teel ehmatada ühte jalakäijat ja ühte autojuhti. Just turvalisuse tagamise lahendused võivad kujuneda võtmeküsimuseks, kui ulatuslikuks tõukerattarevolutsioon ummikutest vaevatud linnades kujuneb," selgitas Ehand.

Aastaga on Lime ja Bird jõudnud nišiideest rohkem kui 10 miljoni sõiduni üle maailma.

"Väga lahe on niimoodi läbi linna lennata, aga ülemäära turvaliselt ma ennast ei tundnud, tee peab olema hea, kiiver peaks olema peas ja kaasliiklejad peavad olema mõistvad, siis on väga tore," märkis Ehand.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: