Tallinna-Tartu maanteel hukkus avariis kaks inimest

{{1546861800000 | amCalendar}}

Põltsamaa vallas Tallinna-Tartu maantee 123. kilomeetril juhtus esmaspäeva pärastlõunal raske liiklusõnnetus, kus külglibisemisse sattunud ja vastassuunavööndisse kaldunud veok põrkas kokku vastu tulnud sõiduautoga Mazda, mida juhtinud 23-aastane mees hukkus sündmuskohal. Teel haiglasse suri ka üks Mazdas kaassõitjana viibinud mees.

Häirekeskus sai pärastlõunal kella 13.10 paiku teate raskest liiklusõnnetusest Jõgevamaal. Esialgsetel andmetel juhtus Põltsamaa vallas Kalme külas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa tee 122. kilomeetril kolme sõiduki kokkupõrge, milles hukkus kaks ja sai raskelt viga üks inimene. 

"Praegu teadaolevalt sattus Tartust Tallinna suunas sõitnud veoauto Volvo külglibisemisse, kaldus vastassuunavööndisse ja põrkas seal kokku vastu sõitnud Mazdaga. Lisaks sattus avariisse ka Mazda taga liikunud Ford Transit, mille juhil ei õnnestunud kokkupõrget veoautoga samuti enam vältida," kirjeldas sündmuskohal töötanud avariipolitseinik Rando Jõemets.

Kokkupõrke tagajärjel kraavi paiskunud Mazdas oli kolm inimest. Kahetsusväärselt sai autojuht nii raskeid vigastusi, et tema elu ei õnnestunud päästa ja ta suri sündmuskohal. Raskeid vigastusi said ka Mazdas olnud kaks kaasreisijat, kellest üks suri teel haiglasse.

"Miks veoauto oma sõidurajal ei püsinud ning millised täpsemad asjaolud viisid traagilise õnnetuse ja kahe inimese surmani, selgitatakse välja täiendavates ekspertiisides ja kriminaaluurimises," sõnas Jõemets ja rõhutas, et talvised teeolud on muutlikud ning ettearvamatud, nõudes igal sekundil juhi kogu tähelepanu suunamist sõiduki juhtimisele.

"Iga väiksemgi kõrvaltegevus, teeoludele mittevastav sõidukiirus, äkilised manöövrid või pidurdamised võivad kaasa tuua pöördumatult traagilise tagajärje. Seda iseäranis lumisel, libedal või märjal sõiduteel, kus pidurdusteekond on tavapärasest pikem," rääkis Jõemets.

Veokijuht ja Ford Transiti juht said kohapeal esmaabi ning haiglaravi ei vajanud. Politsei veendus, et nii Volvo kui ka Fordi juhid olid kained.

Politsei selgitas sündmuskohal, et sõidukite rehvid vastasid nõuetele, kuid teeolud olid avariipaigal väga libedad. Millistel asjaoludel traagiline avarii juhtus, selgitatakse kriminaalmenetluses.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: