Parvlaev Leiger tegutses öösel kiirabina

{{1547032500000 | amCalendar}}
Foto: Juhan Hepner/ERR

Teisipäeva hilisõhtul tõttas parvlaev Leiger appi merevalvekeskusele transportimaks Hiiumaalt mandrile kiiret kõrgema taseme meditsiiniabi vajavat sünnitajat.

Heltermaalt teele asunud Leiger sildus Rohukülas kell 1.10, teatas Väinamerel parvlaevaliiklusega tegelev TS Laevade pressiesindaja Sirle Arro Lääne Elule.

"Leigri abi oli vajalik, kuna helikopter ilmastiku tõttu ei saanud seda teha ning lootsikaater asus liiga kaugel ja sellel polnud piisavalt ruumi meditsiinilise transpordi osutamiseks," selgitas Arro.

Politsei- ja piirivalveameti merevalvekeskusest öeldi Lääne Elule, et kuigi nemad korraldasid selle, et Leiger patsiendi mandrile toimetaks, ei või nad vahejuhtumit täpsemalt kommenteerida.

TS Laevad teatas aga Facebooki postituses: "Meil on hea meel, et saime kaasa aidata väikese inimese turvalisemale ilmaletulekule!"

Kapten: miks mitte appi minna, kui võimalus on

Leigeri kapten Aidar Lees-Leesmaa selgitas "Ringvaatele" antud intervjuus, et teade meeskonnale tuli Leigeri viimase regulaarse reisi ajal Rohukülast Hiiumaa poole.

"Merevalvekeskus võttis ühendust, palus selle reisi teha. Laeva poolt oli algusest kohe selge, et siin ei ole mingeid takistusi, loomulikult me saame selle reisi teha.
Muidugi me võtsime ühendust ka oma ülemustega, laevandusvaldkonna juhiga. See oli küll selline formaalne teatamine või küsimine, ma olin 100 protsenti veendunud, mis vastus sealt tuleb - ühtki põhjust ei olnud, miks seda reisi mitte teha," rääkis ta.

Lees-Leesmaa kinnitusel on ta ka varem pidanud parvlaeva kaptenina sarnase reisi ette võtma ning teeb seda edaspidigi.

"Loomulikult. See on normaalne. Kuidas mitte appi tulla, kui võimalus on," ütles ta.

Lennusalga kopter ei saanud lennata võimaliku jäätumise tõttu

PPA lennusalga juht Ivar Värk selgitas "Ringvaates", et teisipäeval takistas kopteri lendu võimalik jäätumine. "Kopter ei saa kahjuks lennata prognoositavas jäätumises, see on ohtlik," märkis ta, kinnitades, et kopter saab ka talvel lennata, kuid sõltuvalt ilmastikuoludest.

"Eile oli temperatuur 0 kraadi ligi, mis võib olla ohtlik sellepärast, et jää hakkab kogunema lennuki teatud osadele ja muudab kopteri väga raskeks ja sellega võib olla olukord, kus kopter läheb nii raskeks, et ta lihtsalt ei jõua enam õhus püsida," selgitas Värk.

Värgi sõnul päästis lennusalk kopteriga eelmisel aastal 144 patsienti. See on olnud igal aastal samas suurusjärgus.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: