Vabaühendused autasustasid parimaid kodanikuühiskonna tegijaid

Vabaühenduste liit autasustas eelmise aasta parimateks valitud kodanikuühiskonna tegijad ehk inimesi ja organisatsioone, kes on mõjutanud ühiskondlikke protsesse positiivses suunas.

Aasta algatus on teadusagentuuri ning Delfi ja väitlusseltsi loodud algatused Kust sa tead? ja Faktikontroll, mis aitavad orienteeruda libauudiste ja valeväidete maailmas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Innustaja on 8. kuni 12. klassi noortele suunatud ettevõtlusprogramm Changemakers Academy.

Aasta avaliku võimu esindaja on Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat.

Aasta tegu on mõju- ja haridusfondi loomine.

Vabaühenduste missiooniinimene on kümme aastat Eesti laste ja noorte diabeedi ühingut vedanud Kristi Peegel.

"Me alustasime kümme aastat tagasi Eesti laste ja noorte diabeediühinguga, sest me saime aru, et kui neid ühe-, kahe-, kolmeaastaselt haigestunud lapsi keegi ei aita, siis nende tulevik on tume ja me teadsime seda juba varasemast ajast. Esimest tüüpi diabeediga saab edukalt elada, kui selleks on olemas kõik ravivahendid, mida meil veel kümme aastat tagasi ei olnud," kirjeldas Peegel.

Aasta vabaühenduse laureaat on Lootuse küla.

"See julgustab meid, meie töötajaid. Paljud inimesed toetavad meid ja see on meile kõikidele julgustus, et selline asi on tunnustatud. Abiks on see preemia iseenesest, sest enam-vähem kõik see töö on tehtud vabatahtlikkuse alusel, inimesed toetavad seda vabatahtlikult ja see on nagu meie kõikide võit," rääkis Lootuse küla rajaja Märt Vähi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: