Keskerakonna valimispidu Saku suurhallis läheb maksma 25 000 eurot

{{1550655000000 | amCalendar}}
Keskerakond 2017. aastal valimistulemusi ootamas.
Keskerakond 2017. aastal valimistulemusi ootamas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna Saku suurhallis toimuva valimispeo eelarve on umbes 25 000 eurot, osa sellest katab tulu piletite müügist.

"Kuigi ürituse kava ei ole veel paigas, oleme arvestanud, et 300-350 osavõtja toitlustus ja peokoha valmisolek läheb maksma ligi 25000 eurot. Sellest umbes 10000 eurot moodustaks osavõtjate piletiraha," ütles ERR-ile Keskerakonna avalike suhete juht Andre Hanimägi.

Selline kulutus on üllatav, kuna erakonnal on viimasel ajal olnud rahaliselt keerukad ajad. Nii paluti ERJK-lt ajapiekndust, et maksta tagasi 220 000 euro suurune keelatud annetus Tartu maja kaasuse, millele ERJK vastu ei tulnud ning erakond tasus selle. Samuti on ERJK teinud Keskerakonnale ettekirjutuse tagastada OÜ-le Midfield 1,28 miljonit eurot, mille erakond vaidlustas.

Nagu viimastel aastatel ikka, kogunevad erakonnad riigikogu valimiste tulemuste jälgimiseks 3. märtsil Tallinnas erinevatesse restoranidesse, pubidesse, baaridesse, kõrtsidesse ja meelelahutusasutustesse.

Sotsiaaldemokraatide erakond on koos söögi- ja joogikohas Pööbel. Reformierakond peab valimispidu teatris NO99 Sakala tänaval, Isamaa on valinud restorani Kochi Aidad Lootsi tänaval.

Vabaerakond jälgib valimistulemust restoranis Talukõrts vanalinnas Viru tänaval, Eesti 200 on koos kohvikus Sinilind Müürivahe tänaval. Rohelised saavad kokku Sveta baaris, mis asub Telliskivi tänaval.

Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) tuleb kokku Vabaduse väljakul asuvasse restorani Wabadus.

Valimistulemuste selgumise järel on Eestis tavaks olnud, et erakondade juhid käivad kogunemiskohtadest läbi, suruvad kätt ja soovivad teineteisele pärast valimisvõitluse lõppu viisakalt edu ja kordaminekuid.

ERJK: valimispeo hind on signaal erakonna võlausaldajatele

"Keskerakonna valimispeo hind on eeskätt signaal erakonna võlausaldajatele, kellel tehtud töö eest raha saamata: kui pidutsemiseks raha on, siis järelikult peaks seda olema ka võlgade tasumiseks," kommenteeris ERJK esimees Kaarel Tarand.

"Teiseks võib nimetatud kulu panna võrdlusse n-ö tavalise inimese peoga. Inimese kohta kavatsetakse kulutada 70-85 eurot, see lihtsalt maha süüa, juua ja tantsida. Erakonna tulude struktuuri arvesse võttes (2018. aastal moodustas riigieelarveline toetus erakonna tuludest 77%) doteerivad maksumaksjad iga valimispeol osaleva erakondlase õhtusööki 54-65 euroga," lisas Tarand.

Tema sõnul ei ole rahastamise järelevalve seisukohalt sellises kulus seaduslikkuse probleemi, kuni saadud teenuste eest pikalt võlgu ei jääda. "Eetiline hinnang on iga kodaniku maitse asi," märkis ta.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: