Keskerakond tasus 220 000-eurose Tartu maja ettekirjutuse

{{1550470020000 | amCalendar}}
Paavo Pettai Savisaare protsessil tunnistusi andmas, taamal Savisaare kaitsja Oliver Nääs ja Edgar Savisaar ise
Paavo Pettai Savisaare protsessil tunnistusi andmas, taamal Savisaare kaitsja Oliver Nääs ja Edgar Savisaar ise Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakond on praeguseks tasunud Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) ettekirjutuse, mille järgi käsitles komisjon erakonnale pärandatud Tartus asuva maja müümist 2011. aastal reklaamiärimees Paavo Pettaile keelatud annetusena.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb kinnitas esmaspäeval saadetud teates, et partei on täitnud Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni ettekirjutuse ning tasunud riigieelarvesse 220 000 eurot.

"Enne riigikogu valimisi tehtud ettekirjutus eelmise juhtkonna poolt pea 10 aastat tagasi tehtud tehingule pole meeldiv, kuid tänasel juhtkonnal tuleb see ja muudki küsimused muidugi lahendada," rõhutas Korb.

Korb sõnas, et on siiski kahetsusväärne, et ERJK ei andnud võimalust erakonnal tasuda ettekirjutus osade kaupa. "Meie hinnangul ühtegi juriidilist ega sisulist põhjendust komisjoni selliseks otsuseks ei olnud. Ka varasemalt on ettekirjutusi lubatud täita teatud perioodi jooksul. Pöördusime komisjoni otsuse hinnanguks ka kohtu poole, kes võttis küsimuse menetlusse," selgitas ta.

Keskerakonna peasekretär rõhutas, et riigikogu valimiste kampaaniat ja koostööpartneritele tasumist ettekirjutuse täitmine ei mõjuta.

"Tänan ka kõiki meie liikmed ja annetajad, kes on leidnud võimaluse erakonda rahaliselt toetada. Loomulikult tuleb meil aga veelgi enam hoida kulutustel silm peal ja töötada selle nimel, et erakonna rahaasjad oleksid korras," ütles Korb.

Korb tõdes, et eelmise juhtkonna otsused on erakonnale tugevalt negatiivset mõju avaldanud ning suur osa Toom-Rüütli tänaval asunud büroo müügi tulust on kulunud varasemate vigade parandamiseks. "Praegune esimees ja juhtkond on kinnitanud, et erakonna rahaasjad peavad olema ausad ja läbipaistvad. Meil tuleb aastate tagused murekohad lahendada, et jätta keeruline periood selja taha."

Keskerakonna pressiesindaja Andre Hanimägi täpsustas ERR-ile, et Keskerakond oli selle rahalise väljaminekuga arvestanud. Ta ütles, et laenu ei erakond selle tarbeks ei võtnud ja raha tuli põhiliselt annetustest. Samuti kärpis erakond riigikogu valimiste kampaaniakulusid mõnekümne tuhande euro võrra.

"Keskerakond oli oma rahalisi kulutusi planeerides arvestanud võimalusega, et ERJK võib teha ligi 10 aasta vanuse tehingu osas teha otsuse, mille järgi tuleb erakonnal tasuda ligi veerand miljonit eurot. Samuti on erakonda selle aasta esimeses kvartalis nii liikmed kui ka annetajad rahaliselt toetanud," selgitas Hanimägi.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: