Riigikogu jättis keskkonnameti ja keskkonnainspektsiooni ühendamata

Keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni ühendamine tekitas suuri vaidlusi.
Keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni ühendamine tekitas suuri vaidlusi. Autor/allikas: ERR

Keskkonnameti ja keskkonnainspektsiooni ühendamiseks vajalikud seadusemuudatused ei saanud kolmapäeval riigikogus kokku vajalikku hulka poolthääli.

Keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt märkis, et ministeerium peab kahe oma haldusala asutuse ühendamist jätkuvalt mõistlikuks. Kõik ettevalmistused ühendameti loomiseks on tehtud, see oli valmis tööd alustama 1. aprillil. "Kui ühendamisele tekib edaspidi poliitiline toetus, läheme sellega kindlasti edasi," ütles Münt.

Plaani järgi tekiks keskonnaameti ja keskkonnainspektsiooni ühendamisel ligi 550 töötajaga keskkonnaamet, mis hakkab täitma mõlema asutuse seniseid põhifunktsioone.

Asutus peaks olema esindatud kõikides maakondades ja jätkuvalt on olemas ööpäev läbi toimiv valveteenistus. Järelevalve sõltumatus oleks ühendametis tagatud struktuuri abil: korraldav ja järelevalve pool hakkaksid olema eraldatud erinevate peadirektori asetäitjate alluvuses.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: