Ilves: riigi 101. sünnipäev tähistab sammu üle enesetõestuse piiri

Vabariigi aastapäeva paraad Vabaduse väljakul
Vabariigi aastapäeva paraad Vabaduse väljakul Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti riigi 101. aastapäev on kinnituseks sammust, mis astutud üle enesetõestuse piiri – eneseteostuse suunas, märkis endine riigipea Toomas Hendrik Ilves vabariigi aastapäeval puhul tehtud postituses.

"Eesti juubeliaasta olulisusega saab võistelda vaid üks: uue aastasaja esimene aasta," kirjutas Ilves Facebookis.

"Eesti 100 oli kinnitus sellest, kui palju oleme riigi ja rahvana saavutanud. Palju oli neid, kes kahtlesid, palju neid, kes ei uskunud. Eеsti 100 oli kinnitus, et lõppeks loeb vaid nägemus, usk, tahe ja koostegevus: hoolimata kahtlejaist, oleme me endiselt siin, oleme endiselt olemas, endiselt vabad. Me oleme iseenese ajaloo loojad. Ometi oleme pidanud oma olemasolemist alati üle kinnitama, nii endile kui teistele," jätkas ta.

Ilves rõhutas, et Eesti 101 on samm üle enesetõestuse piiri, eneseteostuse suunas.

"Olgu 101 pilk selle poole, kui kaugele väike riik ja rahvas võib jõuda ka üleilmsete suundade seadmisel. Eesti ei ole enam teiste seatud eeskujude järgija, Eestist endast on saanud eeskuju. Asjad, mida edasiminekuks vaja, on lihtsad ja tuttavad: nägemus, usk, tahe ja koostöö. Maailm ei ole muutunud sõbralikumaks ja turvalisemaks, kuid meie oleme muutunud enesekindlamaks ja tugevamaks.

"Me jääme alles. Me kasvame endast suuremaks. Olen uhke selle üle, kuhu oleme jõudnud, ja veel uhkem võimaluste üle, mis meie ees on."

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: