Narva elanikud ootavad uuelt riigikogult pensionitõusu ja paremat arstiabi

Riigikogu valimised.
Riigikogu valimised. Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Hommikul valima tulnud Narva elanikud ootavad uuelt riigikogult pensionitõusu ja paremat arstiabi, neile teeb muret ka ühiskonna eraldatus.

Hommikul kesklinna valimisjaoskonda hääletama tulnud Narva valija erakondi ei vaata. Hääletatakse kandidaadi poolt, keda tuntakse ja kellele oma murede lahendamist usaldatakse. Mured on väga inimlikud: et inimesed hakkaksid paremini elama, et pensione vähegi tõstetaks, pöörataks tähelepanu inimeste tervisele.

"Tervishoid lonkab, soovin, et arstiabi osutataks õigeaegselt," rääkis üks hääletaja.

"Mina tahan et meie Narva elaks väärikalt. Tavaliselt on kõik aina Tallinnas ja Tallinnas, mina hääletan Narva inimeste poolt, et ka Narvas oleks hästi, koolid venekeelsed ja arstiabi, küsimusi on palju," loetles teine endale olulisi teemasid

"Mulle teeb muret ühiskonna eraldatus, ühtsust ei ole. Kõik on ilus vaid telesaadetes, päris elus on inimesed vihased ja kinnised. Kui aga kõik koos valima tuleme, siis hakkavad probleemid lahenema," lausus valimisjaoskonda tulnu.

Riigikogu valimistel on Narva valimisjaoskonnad tavalisest tühjemad. Eesti kodanikke on Narvas alla poole elanikkonnast. Samas võib jaoskonnas kohata Vene kodanikke, kes valida sooviksid, aga ei saa. Mis Vene kodanikul mureks?

"Et rahvas elaks normaalselt mitte hirmus, et venelasi ei pitsitataks, saate ju minust aru," lausus kohale tulnud narvalane.

Narvas on pea 20 000 valijat ehk umbes kolmandik elanikkonast. Eelhääletuse võimalust kasutas 11 protsenti Narva valijatest.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: