Koos linnapeaga võib ametist lahkuda ka Narva linnasekretär Ants Liimets

Ants Liimets. Postimees/SCANPIX
Ants Liimets. Postimees/SCANPIX

Koos linnapea Tarmo Tammistega võib ametist ilma jääda linnasekretär Ants Liimets, kes on sellel kohal töötanud alates 1993. aastast.

Linnasekretäri võib ametist maha võtta linnapea ning selleks pole linnavalitsuse kollegiaalset otsust vaja, samas peab ametist tagandamise otsus olema põhjendatud, mitte põhinema ainuüksi poliitilisel kapriisil, kirjutas ajaleht Põhjarannik.

Ajaleht lisas, et reedel on volikogus kavas umbusaldushääletusega tagandada 15-aastase staažiga Keskerakonda kuuluva Narva linnapea Tarmo Tammiste ja tõenäoliselt määratakse tema ajutiseks asetäitjaks abilinnapea Aleksei Jevgrafov. Võimalik, et Jevgrafov valitakse aja möödudes ka täieõiguslikuks linnapeaks.

Reformierakonda kuuluv ja palju aastaid Narva Eesti Seltsi eestvedajaks olev 64-aastane Ants Liimets ütles oma lahkumist kommenteerides: " Küllap olen ees /.../
"Ilmselt esitan küsimusi, mis mõnele ei meeldi."

Lahkhelid Tammiste ja volikogu vahel puhkesid mullu augustis, kui Tammiste ei lahkunud Keskerakonnast, nagu enamik Narva volikogus võimul olevaid saadikuid, kes protestisid sel moel Keskerakonna juhatuse otsuse vastu, et volikogust peaksid lahkuma need kaheksa saadikut, kes sai kahtlustuse korruptsioonikuriteos.

Riigikogu valimistest kõrvale jäänud endine keskerakondlane Olga Ivanova ei välistanud veebruari lõpus ERR-ile antud usutluses võimalust, et asjaolude sobivuse ja pakkumise korral oleks ta huvitatud Narva linnapea kohast.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: