Kampaaniaga toetatakse puudustkannatavaid naisi hügieenitarvetega

Foto: ERR

Aktsioon Solidaarne naistepäev aitab puudustkannatavaid naisi hügieenitarvetega. Facebookis levitatavale üleskutsele on reageerinud sajad inimesed, kes on annetanud raha või ostnud erinevaid vajalikke asju.

Vaesus võib lisaks näljale sundida naise kord kuus jääma koduseinte vahele, sest puudub raha elementaarsete hügieenisidemete jaoks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kristel Rannaääre otsustas ühendada naistepäeva spetsiaalselt naistele suunatud heategevusega ja korraldas Facebookis kampaania Solidaarne Naistepäev. Reede pärastlõunaks oli arvele laekunud rohkem kui 5000 eurot ja kohale toodud paar kastitäit hügieenitarbeid. Mitmed annetajad on ka põhjendanud, miks nad kampaanias osalevad.

"On erinevaid põhjuseid. On inimesi, keda on see teema isiklikult puudutanud, kes on ise olnud samasuguses olukorras. On neid, kes otsinud samuti alternatiivi naistepäeva tähistamiseks rohkemaga kui lillede saamine või kinkimine ja see aktsioon on neid kõnetanud," rääkis Rannaääre.

"Ma olen läbi rääkinud Toidupangaga, kes oli lahkelt nõus võtma enda lattu ja jagama need hiljem üle Eesti laiali vastavalt vajadusele. Neil on see võrgustik olemas ja olen läbi rääkimas ka nende koostööpartneritega, et teatud tooted ka nende kaudu laiali jagada," ütles Rannaääre.

Ka "Aktuaalne kaamera" otsustas solidaarsesse naistepäeva oma panuse anda. Kampaania kestab veel laupäeval ja kuna vastukaja on olnud nii suur, siis Kristel kaalub tõsiselt, kas mitte järgmisel naistepäeval heategevusaktsiooni korrata.

Statistikaameti andmed Eesti kohta ütlevad, et ülemöödunud aastal elas suhtelises vaesuses 295 000 ja absoluutses vaesuses 44 000 inimest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: