ERR Venemaal: Moskvas müüakse naistepäeval üle 50 miljoni lille

Foto: ERR

8. märts on Venemaal siiani vaba päev ning poliitikast või võitlusest naiste õiguste eest venelased sel päeval ei mõtle - nad lihtsalt kingivad naistele lilli.

Peamine kaup Venemaal 8. märtsil on lilled. Neid tuuakse poodisesse lausa kaubikutega päeva jooksul mitu korda, sest mehed ostavad kõik ära, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tegelikult ostetakse peamiselt tulpe, sest need on kõige odavamad. elke ei ole kombeks kinkida, aga nelgid on muidu veel odavamad. Ei, praegu võivad nelgid
olla isegi kallimad. Peamiselt tulbid, sest odavad ja kogu lugu," rääkis florist Oksana.

Moskvalased kulutavad 8. märtsil lilledele keskmiselt 3200 rubla ehk 35 eurot. See on 30 protsenti vähem kui eelmisel aastal. Kokku aga müüakse Moskvas 8. märtsil üle 50 miljoni lille.

"Eile me sõpradega arutasime, et see on tegelikult mingi Ameerika pidu eelmise sajandi algusest. Mulle aga tundub, et kõik need naised, kes võitlevad oma õiguste eest, neile taolised soopõhised pühad ei meeldi. See on praegu pigem perepidu kõikidele Venemaa elanikele," arutles Pavel naistepäeva tähenduse üle.

"Lihtsalt naiste püha - kinkida lilli, tore, osutada tähelepanu, teha kodutöid. Põhimõtteliselt ei mingit võitlust naiste õiguste eest. See ei ole enam ammu aktuaalne. Keegi seda ei mäleta," rääkis Andrei.

"Mina sooviksin kõigile naistele hiigelsuurt naiste õnne, palju armastust, tugevat tervist. Ja las iga naise kõrval olla tema vääriline mees!" ütles Aida.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: