Esimesed rändlinnud on juba kohal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Hoolimata sellest, et ilm on veel talvine, on esimesed rändlinnud juba kohal. Mitmel pool Eestis võib juba näha näiteks põldlõokesi, kiivitajaid, hanesid, sookurgi ning luiki.

Veelindudest rändurid peatuvad näiteks Haapsalu lahel jäässe tekkinud lahvandustes. Ornitoloog Marko Valker ütles, et linnukevade algus on saabumisaja poolest olnud kokkuvõttes üsna tavapärane. Kiivitajaid ja lõokesi võib aga külm ja lumi sundida ajutiselt uuesti lahkuma, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui kevad kulgeb aeglaselt ja need soojalained ja külmalained vahelduvad, siis see edasi-tagasi liikumine võib lindude puhul toimuda päris mitu korda," rääkis Valker.

Marko Valkeri sõnul on parim paik rändurite jälgimiseks praegu Lääne-Eesti saartel.

"Saaremaal, Hiiumaal on see rändlindude saabumine varakevadel mitu nädalat varajasem. Näiteks Sõrve sääres on kohal mitmed rändlinnud, keda praegu veel mandril on liiga vara oodata," lausus ta.

Kuigi uudistamist jätkub linnuriigis ka praegu, siis kevadrände tipphetk on enam kui kuu aja kaugusel. Seega on linnuvaatlejatel veel aega, et binoklid läikima lüüa.

"Kevadrände kulminatsioon kulgeb ikkagi aprilli lõpus, mai esimesel poolel, kui neid sulelisi jõuab meile kohale kõige rohkem," lisas Valker veel.

Marko Valkeri sõnul sõltub rände intensiivsus järgnevatel nädalatel sellest, kui soojaks ilm meil läheb. 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: