ERR-i suur keelealgatus otsib kõige eestilikumat sõna ({{commentsTotal}})

Eesti rand.
Eesti rand. Autor/allikas: Rain Kooli/ERR

Milline sõna peegeldab kõige paremini Eestit ja eestlust ning annab edasi meie keelele ja kultuurile omast? Tule ja paku see välja! (Palume sisestada kuni kolm sõna inimese kohta.)

Emakeelepäevaga alguse saanud suur keelealgatus tähistab eesti keele rikkust ja otsib sõnu, mis annavad kõige paremini edasi siinse maa, inimeste ja kultuuri eripära. Millised sõnad tulevad keelele mõeldes Eestile ja eestlusele?

ERR kutsub järgneva kahe nädala jooksul esitama sõnu, mis inimeste arvates on ainuomased just Eestile – ehk kõige eestilikumad, olgu valitud sõna eestilik kõla või sisu poolest.

Algatuse raames võib esitada nii igapäevaseid kui ka harva kasutusel olevaid sõnu, sest eesti keele aastale pühendatud sõnaalgatusega soovib ERR kaardistada eesti keele rikkalikku sõnavara iga inimese vaatenurgast.

Ühtlasi kutsub ERR keeleotsinguga samaaegselt arutlema eesti keele ilu ja tähendusrikkuse, aga ka keele kasutamise üle.

Oma ettepaneku kõige eestilikumaks sõnaks saavad kõik keelehuvilised sisestada 30. märtsini lehel err.ee/keeleaasta. Palume sisestada kuni kolm sõna inimese kohta.

Kahe nädala jooksul kogutud sõnadest teeb ERR aprilli alguses põhjaliku ülevaate ja kõige sagedamini esitatud sõnad pannakse rahvahääletusele, et leida sümboolselt see üks, kõige eestilikum sõna.

Toimetaja: Rain KooliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: