Hiina tehaseplahvatuse ohvrite arv kasvas oluliselt, hukkus 47 inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Plahvatuse tagajärjed Yanchengis 22. märtsil.
Plahvatuse tagajärjed Yanchengis 22. märtsil. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Hiina riigimeedia teatas reedel, et Hiina idaosas asuvas keemiatehases toimunud plahvatuses hukkunute arv on oluliselt suurenenud. Yanchengi linnas toimunud plahvatuses hukkus vähemalt 47 ja sai vigastada üle 600 inimese.

Tegemist on järjekordse ohvriterohke õnnetusega Hiina tööstuses ning juhtumid on riigi ühiskonnas saamas üha rohkem negatiivset vastukaja, vahendas Reuters.

Plahvatus Tianjiayi keemiafirma hoones toimus neljapäeval ning tuli levis ka naabruses olevatele hoonetele, sealhulgas ühte lasteaeda, ning tuli saadi esimest korda kontrolli alla alles reede varahommikul.

Piirkonna 16 haiglas on abi saanud umbes 640 kannatanut, kusjuures kaks kolmandikku neist on raskelt vigastatud.

Juhtumi asjus alustatus juurdlus pole plahvatuse põhjust veel välja selgitanud, kuid kohaliku meedia andmetel on tööstushoone omanikfirmat varem korduvalt ohutusnõuete rikkumise eest trahvitud.

Itaalias visiidil olev Hiina president Xi Jinping kutsus üles kannatanutele kõikvõimalikku abi tagama ning hoidma ülal sotsiaalset stabiilsust.

Tema sõnul peavad võimuesindajad tegema rohkem, et analoogseid õnnetusi ära hoida. "Viimasel ajal on olnud hulk tõsiseid õnnetusi ning kõik piirkonnad ja vastutavad asutused peavad nendest õppust võtma," märkis Xi.

Avalikkus on üha pahasem ohutusnõuete rikkumise pärast, mis on toonud kaasa raskeid õnnetusi tööstushoonetes ja kaevandustes. Kõige tõsisemaks juhtumiks oli 2015. aastal toimunud plahvatusteseeria Tianjini sadamas, mis tõi kaasa 165 inimese hukkumise. Plahvatuse fikseerisid ka maavärinaid jälgivad seadmed ning suurõnnetuse tagajärgi oli näha isegi kosmosest.

Hoolimata võimude lubadustest olukorda parandada ja kontrolli tõhustada, on analoogsed õnnetusjuhtumid jätkunud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: