Ka Sangar lõpetab Eestis tootmise ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1553488800000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Tartus enam kui 70 aastat tegutsenud särgitootja Sangar lõpetab Eestis tootmise. Koondamise tõttu tuleb Sangarist lahkuda kõigil ligi 60 tootmisega seotud inimesel.

Praeguse tootmismudeliga jätkab Sangar veel kolm kuud. Edaspidi hakkavad Sangari kaubamärgiga triiksärgid valmima väljaspool oma maja, tõenäoliselt Ukrainas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Otsuse taga on tööjõukulude kiire kasv.

"Eks need põhjused on puht majanduslikud. Tänased tootmise hinnad Eestis on jõudnud sinna tasemini, kui ettevõtted peavad valima, missuguses füüsilises asukohas nad oma tooteid toodavad ja valmistavad," selgitas Sangari juht Raul Saks.

Tootmise lõpetamise tõttu kaotavad töö 40 õmblejat, juurdelõikajad ja teised oskustöölised, kellele tulevikus rakenduse leidmiseks peab Sangar läbirääkimisi teiste tootmisettevõtetega.

Samuti soovib Sangar tulevikus oma olemasolevat õmblusliini välja rentida.

Töötukassa Tartumaa osakonna juhataja Jane Väli ütles, et Sangari tootmise lõpetamises pole midagi erilist.

"Vähemmakstud lihtsamad töökohad kaovad. See on juhtunud igal pool Euroopa riikides. See on jõudnud ka Eestisse ja seetõttu peavad ka paljud ettevõtted tegema selliseid valikuid. Ühes küljest täitsa normaalne nähtus, teisest küljest inimese jaoks, kes saab koondamisteate, on see igal juhul keeruline olukord. Kui natuke proovida seda positiivses valguses vaadata, on see, et meil on tänaseks teinud mõned tööandjad selle uudise valguses pakkumised," rääkis Väli.

Praegu on vabanevast tööjõust huvi tundnud tööstuselektroonika tootmisega tegelev Elva firma Enics ja veel kaks õmblusfirmat.

Väli hinnagul ei ole Sangari koondamine kindlasti viimane selles valdkonnas.

Sangarisse jääb alles tootearenduse võimekus ehk konstruktorid, tehnoloogid ja rätsep.

Raul Saksi sõnul hakkab ettevõte jõulisemalt keskenduma müügile ja turundusele.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: