Amet: Tallinna valgusfooride rohelise laine katkestused on paratamatud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Valgusfoor.
Valgusfoor. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Tallinna liiklusmagistraalidel katkeb valgusfooride roheline laine, kui jalakäija tee ületamiseks foorinuppu vajutab. Tallinna transpordiameti selgitusel on niisugune olukord paratamatu, sest kui foorid vaid sõidukite mugavusest lähtuvalt seadistada, muutuks jalakäijate ooteaeg ebamõistlikult pikaks.

Nii Vabaduse puiesteel, Sõpruse puiesteel kui ka Mustamäe teel saavad autojuhid nautida järjestikuste roheliste foorituledega sujuvat sõitu vaid seni, kuni mõni jalakäija tee ületamiseks foorinupule vajutab. Kui juht punase tule taga autoga peatub, siis on laine pärast uuesti sõitma hakkamist katkenud.

Tallinna transpordiameti juht Talvo Rüütelmaa ütles ERR-ile, et küsimus on selles, kui kaua peaks jalakäija pärast foorinupule vajutamist ootama.

"Roheline laine on ju tegelikult sõidukijuhile mugavuseks ja rohelise tule tellimine jalakäijale nupust on ka mugavus," tõdes ta. "Nii et kui jalakäijaid on vähe, siis on nupu paigaldamine igati optimaalne lahendus ja kui jalakäija tuleb, ei ole midagi teha - tuleb roheline laine katkestada."

Juhul kui roheline tuli jalakäijale sedavõrd pikaks ajaks põlema jääks, et juhid taas rohelisse lainesse jõuaks, veniks tarbetult pikaks aga juhtide ooteaeg.

"Kui nüüd sõidukijuht tahab järgmiselt tänavalt ära pöörata, siis mis põhjusel hoida teda punaste tuledega kinni, kui ta võiks juba hakata liikuma," tõi Rüütelmaa näite.

Tema sõnul on Vabaduse puiestee rohelise laine koordineerimisgraafik koostatud koostöös Tallinna Tehnikaülikooli, inseneribüroo Stratum ning professor Dago Antoviga.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: