Linnurikkaima Eesti linna tiitli pälvis Haapsalu

Foto: Kadri Niinsalu/Eesti Ornitoloogiaühing

Linnusõbrad selgitavad igal kevadel märtsi lõpus välja Eesti linnurikkaima linna. Tänavu pälvis linnade linnuvaatluspäeva tiitli Haapsalu.

Haapsalus hakkas vaatlejatele silma 78 linnuliiki. Läbi aastate on liigirikkusega silma paistnud just mere ääres asuvad linnad, kus on linde, keda sisemaal ei kohta, vahendasid "Aktuaalne kaamera" ja Eesti Ornitoloogiaühing.

Vaadeldud liikide arv kõigub aastate lõikes väga palju sõltuvalt sellest, kui varane on kevad.

"Siin Haapsalus, kus on linnade linnuvaatlust tehtud juba seitseteist aastat on mõnel hilisel kevadel märgatud 35 liiki, parimal aastal 82 liiki ja tänavu siis 78 liiki. Nii et tänavu on tegu üsna varase kevadega," selgitas linnade linnuvaatluspäeva koordinaator Tarvo Valker.

Kuigi aeg-ajalt piilus pilve tagant päike, tuli näiteks Haapsalu linnuvaatlejatel ära kannatada ka vihmasadu.

Linde määratakse kahel viisil. Seda võib teha visuaalse vaatlusega, kasutades abivahendina vajadusel näiteks pikksilma ja binoklit või siis linnu häälitsuse järgi.

"See on suht sihuke fifty-fifty. Hommikupoole just, kui pimedam on, siis pigem ikkagi hääle järgi. Mõnda üksikut on näha siis, et visualiseerid ära, aga päeva poole kõik, mis on ikka näha, määrad ära. Mis on siis uus liik, vaatad järgi," rääkis linnade linnuvaatluspäeval osalenud Sander Sirelbu.

Linde otsiti varahommikust kuni kella üheni pärastlõunal ja vaatlusi tehti kokku 23 linnas. Kõigi linnade peale vaadeldi kokku 130 liiki, mida on 30 võrra enam kui mullu.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: