Eesti ekspert asub tööle EL-i tsiviilmissioonil Palestiinas

Rocco Ots.
Rocco Ots. Autor/allikas: Välisministeerium

Alates esmaspäevast alustab tööd Euroopa Liidu politseimissioonil Palestiina aladel EUPOL COPPS Eesti ekspert Rocco Ots, kes hakkab nõustama Palestiina politseid keskkonnakuritegude uurimise nõunikuna. Eesti ekspert on lähetatud välisministeeriumi poolt.

Euroopa Liidu politseimissiooni töö eesmärk on toetada Palestiina võime jätkusuutliku ja toimiva kriminaalõiguse, kriminaalseadustiku väljatöötamisel ning politseijõu loomisel Läänekaldal ja Gaza sektoris eesmärgiga saavutada Palestiina võimekus võtta vastutus avaliku korra tagamise eest. Missioon on loodud jaanuaris 2006, teatas välisministeerium.

Eesti osaleb koostöös rahvusvaheliste organisatsioonide ning liitlasriikidega kriisiennetamise ning rahvusvahelistel tsiviilkriisiohje missioonidel, mis annab võimaluse aidata kaasa stabiilsuse ning demokraatlike väärtuste tugevdamisele Euroopas ja maailmas laiemalt ning on Eesti ekspertidele hinnaliseks professionaalsete kogemuste allikaks, mis võimaldab tõhustada Eesti välispoliitiliste eesmärkide täitmist, märkis ministeerium.

Eestile olulisemad käimasolevad Euroopa Liidu tsiviilmissioonid on EUAM Ukraina, EUMM Georgia, EUPOL COPPS Palestiina aladel ja EUCAP Sahel Malis. Kokku töötab erinevatel rahvusvahelistel tsiviilmissioonidel 10 Eesti poolt lähetatud eksperti.

Rocco Ots on lõpetanud Sisekaitseakadeemia ning omab magistrikraadi sisejulgeoleku alal. Ta on töötanud Eesti politseis pea 20 aastat, missioonile asub ta keskkonnainspektsiooni uurimisosakonna juhi ametikohalt.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: