Paikuse huvikooli drooniõpe kogub õpilaste seas populaarsust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Paikuse huvikoolis saab muu hulgas tegelda drooniõppega ja see pakub poistele ja tüdrukutele suurt huvi. Paljud seostavad sellist õppimist võimalusega tulevikus droonidega töötada.

Mõistagi tahvad õpilased kõige rohkem droone lennutada, aga esmalt tuleb teha selgeks seadusandlusega seonduv: kus ja millal tohib lennata, millal on vaja lennuluba ja kus seda vormistada. Oluline on teada, kus on lennukeelualad ja millised on piirangud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui ka droonide tööpõhimõtted on selged, õpitakse droone lennutama. LED-väravatega võistlusraja valmistasid Paikuse lapsed ise.

"Me vaatsime huvikoolidest ja emme vaatas, et huvitav on. Ma tahtsin kohe minna. Huvitav, väga huvitav on. Ma olen rohkem õppinud täpsust lendama ja ei ole nii palju kartnud enam," rääkis Lisette Lilienthal.

"Hästi erinevaid võistlusi teeme. Need on hästi huvitavad siin. Paneme raja ja kes teeb kõige kiiremini selle läbi," selgitas Juhan Kaspar Orav, kes osaleb drooniringis juba teist aastat.

"See eriti nagu tarkust ei anna, aga hobina on see väga hea ala. /.../ Võistlustega võib kaasneda rahasumma näiteks. Ma tean, et üks minuvanune laps on võitnud võistlustel väga palju raha sellega," rääkis Ats-Kaarel Kaljuvee.

Huvikooli direktor Monika Vaher võib rõõmustada, sest sellest ringist pole keegi välja langenud, hoopis juurde on lapsi tulnud.

"Eks ta on põnev, ta on uudne ja Eestis õpetatakse seda vähe. See on kindlasti tulevikuelukutse," ütles Vaher.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: