Chemi-Pharm avab viis miljonit maksnud tehase ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Chemi-Pharm omanik Ruth Oltjer ja president Toomas Hendrik Ilves
Chemi-Pharm omanik Ruth Oltjer ja president Toomas Hendrik Ilves

Desinfektsiooni- ja kosmeetikavahendite tootja Chemi-Pharm avab täna oma uue tehase Tallinna lähedal Tänassilma Tehnopargis. Viis miljonit eurot maksma läinud investeering võimaldab ettevõttel kasvu jätkata ja uute toodete tootmisega alustada.

Chemi-Pharmi käive on seni kasvanud umbes 20 protsenti aastas ja uus tehas võimaldab seda kasvu jätkata, ütles ettevõtte tegevjuht Kristo Timberg. Tema sõnul läks investeering kokku maksma 5 miljonit eurot, mille sees on maa, tehasehoone ja sisseseade maksumus.

Uusi töökohti uue tehasega ei kaasne, rääkis Timberg ja ettevõte panustab automatiseerimisse. Arendatakse muuhulgas ka suure robotkäe ja transpordirobotite kaasamist tootmisprotsessi. Milliseid uusi tooteid ettevõtte uues tehases tootma hakkab Timbergi sõnul veel selge ei ole ja erinevaid võimalusi veel kaalutakse.

Desinfektsiooni- ja kosmeetikavahendite Chemi-Pharm alustas tegevust 1997. aastal, kui tol ajal arstina töötanud Ruth Oltjer hakkas isiklikul eesmärgil Eestisse tooma allergiavabu deso- ja puhastusvahendeid. Et nõudlus oli nii suur, käivitati tootmine Eestis. Kohe algas ka Eesti, Lääne-Euroopa ja Kanada ülikoolide ja laboritega koostöö uute toodete väljatöötamiseks.

Täna kasutab Chemi-Pharmi desinfektsiooni- ja puhastusvahendeid Eestis enamik haiglatest ja turusosa tervishoiuasutustes ületab 80% , samas ettevõte ekspordib oma toodangust 70 protsenti Soomest Indoneesiani, kokku 17 riiki.

Chemi-Pharm korraldab ka paljudes maades kohapeal koolitusi, et viia haiglates sisse kaasaegne infektsioonikontrolli süsteem, mis hõlmab muuhulgas juhendeid korrektse kätepesu ja antiseptika läbiviimise kohta kõigis haigla osakondades, vältimaks hospitaalinfektsioonidest põhjustatud inimohvreid.

Chemi-Pharm AS teenis möödunud aastal kuue miljoni euro suuruse käibe juures ligi pool miljonit eurot kasumit. Ettevõttes töötas keskmiselt 46 inimest, kelle keskmine palk oli ligi 1900 eurot.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: